Всичко за дърводелството
ktamen - специалист
Не разбрах кой е този човек, който се интересува от шлайфане на 20мм отвори?
Няколкото вертикални шлайфа, които съм правил също нямат осцилация и вършат отлична работа. Обаче оставят "черти". И твоя шлайф оставя "черти". А ако шкурката се движи нагоре-надолу "чертите" ги няма. Осцилацията е само и единствено за да ги няма "чертите".
Те тези "черти" неспециалист едва ли ще ги забележи, но все пак някои държат да ги няма и се налага дооправяне на ръка.
ПП Хубави нещица правиш.
mavryt4o - майстор
ktamen написа:
Не разбрах кой е този човек, който се интересува от шлайфане на 20мм отвори?
Няколкото вертикални шлайфа, които съм правил също нямат осцилация и вършат отлична работа. Обаче оставят "черти". И твоя шлайф оставя "черти". А ако шкурката се движи нагоре-надолу "чертите" ги няма. Осцилацията е само и единствено за да ги няма "чертите".
Те тези "черти" неспециалист едва ли ще ги забележи, но все пак някои държат да ги няма и се налага дооправяне на ръка.
ПП Хубави нещица правиш.

Chetete pisal sam 20 santimetri ne melimetri.S shkurka 120 bez oscilaciq i malko rychno za me e idealno vse pak e dyrvo ne gonq gladkosta na plasmasa .Izvinqvam se no nqmam kirilica na telefona.
ktamen - специалист
Вярно, че си писал сантиметри, ще трябва да се върна в първи клас пак да се уча да чета.
Лентов шлайф с различни ролки (едната 10 - 12см, а другата 25- 30см) върши много по-добра работа. А там където не може с него се използва фрезата с обвит в шкурка вал. На практика твоя шлайф наподобява фреза.
mavryt4o - майстор
ktamen написа:
Вярно, че си писал сантиметри, ще трябва да се върна в първи клас пак да се уча да чета.
Лентов шлайф с различни ролки (едната 10 - 12см, а другата 25- 30см) върши много по-добра работа. А там където не може с него се използва фрезата с обвит в шкурка вал. На практика твоя шлайф наподобява фреза.
Ne sym tuk da sporq prosto prevyrnah edin nepotreben flancov motor v ne6to koeto za moite nujdi e idealno
сръчен - специалист
Аз съм си направил цилиндър с шкурка.Въртя го с колонна бормашина.Има едни кръгли триончета за изрязване на кръгли отвори,монтират се на бормашина.Изрязах си кръгчета от шперплат.Намазах ги с лепило.Нанизах ги на един болт.И ги стегнах с гайка.От горната страна болта трябва да стърчи,за да може да се хване в патронника на бормашината.Шкурката-изрязвам си парче и го лепя за цилиндъра.Отгоре намотавам връзка за да прилепне хубаво.Нещо важно.Двата края на шкурката не трябва да се застъпват.Не трябва да се получава стъпало.Как става шкуренето-плота на колонната бормашина се повдига и се завърта така че цилиндъра да и мине отстрани.плота да е над долния ръб на цилиндъра.Цилиндъра може да е и над плота на бормашината,под детайла който ще се шкури може да се сложи подложка,примерно дъсчица.
Buliviv - специалист
Нещо в последно време се чудя за закупуването на осцилиращ шлайф
Конкретно този

https://suneuropa.com/bg/rychni-elektri ... 01901.html

Въпроса ми е някой решил ли е по "български " проблема с консумативите.
Шкурките в суневропа едно са скъпи, едно май ги няма и всички размери. Това най - много ме спира.
Иначе смятам, че машината ще върши работа.
EDI - майстор
Въпроса се решава елементарно.Вземаш дървен дорник, навиваш два, три пласта хартия с лепило.Става един цилиндър.После си режеш тесни ленти шкурка /така се лепи по-лесно после/, навиваш спирално лентата шкурка с лепило/може и с двойнозалепващо, но с лепило е по-добре/.После изсъхва и си режеш цилиндърчета.
Buliviv - специалист
вт апр 14, 2020 1:18 pmEDI написа:
Въпроса се решава елементарно.Вземаш дървен дорник, навиваш два, три пласта хартия с лепило.Става един цилиндър.После си режеш тесни ленти шкурка /така се лепи по-лесно после/, навиваш спирално лентата шкурка с лепило/може и с двойнозалепващо, но с лепило е по-добре/.После изсъхва и си режеш цилиндърчета.
Еди предполагам, че хартията е обикновенна офис пакет и служи за основа, за да ползваме дорника отново.
А за лепило какво ползваш / питам, че за лентовия шлайф шкурките се лепят с едно където цената му е дооста добра. /
wanderer - специалист
шпулата която ще направиш е хартиена и гърбът на шкурката е хартия или текстил. нямаш никъде застъпване на шкурка при навиването, така че всяко лепило от видът на прома и производни би трябвало да ти свърши работа. аз имам няколко цилиндъра от текстолит с различни диаметри, и ги ползвам за зор-заман на бормашината. лепя шкурката с прома, момент на хенкел, тип топ, тигростик, и всякакви подобни кавито имам. при теб на хартиена основа е още по лесно.
EDI - майстор
Обикновена хартия, лепило по желание.Всяко бяло става, Ц200 да речем.

Тема "Продават ли се такива шлайфове в БГ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: