Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
изгледах видеата ако се прави както трябва те са с 20 чупки след фрезоването май главите за дограма са най важни
sreky написа:
phd7 написа:
Подскажете откъде мога да купя готови профили за дървена дограма???
Гугъл никак не помогна в случая. Търсене и на вносител не дава резултат.
Идеята ми е да си купя качествена дограма и да си я сглобя сам.
От къде си колега.Ако си някъде в района на Пловдив мога да те насоча.Фирмата се казва Чам1,от там съм купувал тройно слепен материял.В старата ми фирма няколко пъти шефа им поръчва да изработят -Разкроят и залепят дограмата,а окачването и боядисването го правихме ние.Може да попиташ дали ще ти изработят заготовки,но да знаеш машините са им страхотни и не съм убеден че ще можеш да направиш качествени сглобки
От Кърджали съм. Не е много далеч. Вариантът с разкрояването без боядисване е добър, особено ако е съчетан с по-ниска цена. Може ли да споделиш цена на ЛС ако е неприемливо директно в темата?
sreky - специалист
За цена мога да ти кажа само на 3-но слепения матерял-48 лв на греда.За останалото трябва да питаш.При нас бяха залепени крилата и щоковете и ние си ги вкопавахме механизмите и ги окачахме,а после си ги боядисахме във фирмата.Като заготовка няма да можеш да си ги направиш сам .Фрезовите глави с които работят съм чувал че струват 12-14 к бройката.Но дограмата им излиза без забележки направо може да се грундира.

п-п. като цена предполагам ще е по евтино но с колко не знам
rumen302 - специалист
Хора, в кви филми се вкарвате!
За работилницата преди доста години правихме дограма по най-елементарен начин, и не е мръднала. Профили от сух чамов еднослоен материал, които се разкрояват да се направят рамките и се сглобяват с винтове. Като се монтират с пяна е бетон, не ти трябва да правиш сглобка. Крилата ги фрезоваш с оберфреза на 2 пъти, за да пропадат достатъчно в рамките. От вътрешната страна, крилата също се фрезоват от двете страни, като се оставят примерно 10-15 милиметра в средата, което се явява дистанционер. Също и рамките, на които няма да има крила, така се фрезоват. Демек неотваряемите прозорци. Слагаш му силикон и от двете страни на тоя дистанционер, и лепиш стъклата.Преди това лакираш. Демек ти трябват профили и то става с една и съща дебелина и ширина, оберфреза, пендел, винтоверт и обков.
А силикона и стъклата пък укрепват крилата да не мърдат.

Тема "Направа на дървена дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: