Всичко за дърводелството
hristov1 - специалист
Здравейте сложих си первази и исках да са с цвета на плочките взех си вакса за дърво боядисах ги и стана една на мострата цвета беше едно към едно ... Какво мислите?

Прикачен файл

5.jpg

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
EDI - майстор
Идеално е.Иначе перваза щеше да се загуби.Дървения масивен перваза трябва да си личи и да дърпа окото.Скоро ще правя подобно нещо, но ще има перваз и на тавана.
hristov1 - специалист
Мислех да слагам закачалка венге но ще сложа в такъв цвят за да не стане много шарено и вратите скоро или ще ги сменя или ще ги реставрирам в същия цвят :)Поздрави.
lyubohar - майстор
Въпрос на вкус казала мухата... :-D
На мен ми идва тъмен перваза.
Бих предпочел с цвета на плочките,или на паркета,ако е с паркет.
griffin - майстор
Колега не знам какво имаш предвид под вакса, ако в лак може да пробваш следния номер. Преди да намажеш детайла с цветния лак може да го намажеш или с 50/50 разредено лепило за дърво или ц200 или в същото съотношение разреден прозрачен лак за дърво. Това ще ти намали попивателната способност на дървото. Номера е приложим и за масло за паркет :-D. Ако под вакса имаш предвид смес восъци и терпентин т.е това с което оцветяваш е горе долу с консистенцията на свинска мас не съм сигурен че ще стане, но може да опиташ поне :).
hristov1 - специалист
Ами те вече са оцветени минах ги 2 пъти с вакса като в магазина имаше мостри и мострата беше едно към едно с плочката...
Първия път така взех си евтин байц мацнах... тъкнооо,, сега взех тази вакса 19лв кутийката и накрая пак не стана ама както е така те златни ще ми излязат тези первази иначе ако реша мога ли да им сменя цвета дали ще стане в/у ваксата направо..
а иначе това е оцветяваща вакса на GUBRA..

Прикачен файл

8.jpg

Прикачен файл

7.jpg
griffin - майстор
Не, ваксата е с восък който трябва да се сваля за да пробваш да правиш нещо :).
EDI - майстор
Отенъка зависи от качествата на дървесината, не само от цвета на ваксата.Мострата е била с един вид качество , а первазите ти с друг вид качество дървесина.Например при чамова дървесина с повече смола, отенъка става по-светъл.При една и съща дървесина, ако е шлайфана отенъка е светъл, а при нешлайфана тъмен.Една и съща вакса на различно качество и повърхностна обработка на дървесината може да даде различен отенък, че дори и цвят.Аз така с един и същи лак постигам многотоние на различни детайли в едно изделие.
hristov1 - специалист
Первазите са ми чамови .. за сега ще ги оставя :)
mavryt4o - майстор
hristov1 написа:
Первазите са ми чамови .. за сега ще ги оставя :)
идеален си като сложиш и още някакъв мотив с който да се сачетават первазите както мислиш врати и закачалка ще стане алтънбаш :-D

Тема "Подови первази?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: