Всичко за дърводелството
bogomilZ - специалист
Многолистов циркуляр за производство на пчелни рамки
вече е направена аспирацията и автоматично регулиране на подаване според натоварването на основния двигател с ПИД регулатор
Прикачен файл:
20150302_182501-1.jpg
Прикачен файл:
20150302_182510-1.jpg
Прикачен файл:
20150425_161710-1.jpg
Прикачен файл:
20150425_161729-1.jpg
griffin - майстор
Яко :).
Какви са дисковете, че такова чудо съм виждал само на картинки и то голям мащаб :).
bogomilZ - специалист
дисковете са видирани ф150 24 зъба с дебелина 2.6 мм
EDI - майстор
Браво, идеален заместител на многохилядно струващите машини :partyman: .Предполагам, свободно могат да се променят размерите със съответните втулки между дисковете.
griffin - майстор
А подаващите ролки от какво са? Има ли някакъв вид странични ограничители за дъската?
smaili_73 - напреднал
Можели да кажеш от каде намери тия лагерни тела със пружините?
bogomilZ - специалист
EDI написа:
Браво, идеален заместител на многохилядно струващите машини :partyman: .Предполагам, свободно могат да се променят размерите със съответните втулки между дисковете.
направих два набора втулки - форматирам дъската с дебелина 25 мм и с първия набор правя разтояние 20 мм между дисковете за направа на горните летви , а с втория набор растояние 10 мм да направа на долна летва и странични
смяната отнема 10 минути
griffin написа:
А подаващите ролки от какво са? Има ли някакъв вид странични ограничители за дъската?
подаващите валове са стоманени и са гладки за да не пишет върху детайлите . В едната страна има ограничител за да подведе заготовката и да определи първия размер
smaili_73 написа:
Можели да кажеш от каде намери тия лагерни тела със пружините?
лагерните тела за стандартни и ги има във всеки магазин за лагери - UCT 204 , а опорите за основния вал са UCF 206

страниците са от стомана 10 мм лазерно рязане и след това не е нужна никаква механична обработка - направо сборка
Илчо Илиев - майстор
"направих два набора втулки - форматирам дъската с дебелина 25 мм и с първия набор правя разтояние 20 мм между дисковете за направа на горните летви , а с втория набор растояние 10 мм да направа на долна летва и странични "


Бого, Радвам се,че си направил машинката, при нас е още далечен план..
Стана ми интересно с горните летви, първо ги набичваш,а после ли им правиш"зъба" :?
Има триончета на 2мм.....
bogomilZ - специалист
Илчо Илиев написа:
"направих два набора втулки - форматирам дъската с дебелина 25 мм и с първия набор правя разтояние 20 мм между дисковете за направа на горните летви , а с втория набор растояние 10 мм да направа на долна летва и странични "


Бого, Радвам се,че си направил машинката, при нас е още далечен план..
Стана ми интересно с горните летви, първо ги набичваш,а после ли им правиш"зъба" :?
Има триончета на 2мм.....
всички с които съм дискутирал се опитват първо са правят ушите и след това да разлистват
аз работя само с дебелина 25 мм за да може което отпадне от горни летви да се преработи за долни или странични. Скоро ще ти покажа полуавтоматична машина за правене на ушите. Тази е с производителност 4200 горни на час и над 9000 долни на час
Илчо Илиев - майстор
Има известна логика, но напоследък работим с много качествен материал и почти няма неизползваеми летви,но и ние така ги правим, първо "ушите",а после разбичваме,ако останат по-тесни, отиват за преградни...
Абе машинката си е машинка,винаги е по-лесно и качествено!

Тема "Многолистов циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: