Всичко за дърводелството
Neno Er - специалист
Как се определят размерите на шкафа на фурната за вграждане :?:
sreky - специалист
595/564 мм светъл отвор за фурната
Иначе се води 60 см шкаф,височината варира от дебелината на плота и на какъв размер крачета ще е кухнята,обикновенно под фурната се прави чекмедже за тави чийто размер се смята като предварително се знаят горните 2 размера
Neno Er - специалист
sreky написа:
595/564 мм светъл отвор за фурната
Май само такова не съм правил.
От посочените размери да смятам ли, че всички фурни са по един стандарт?
Мен ме интересуваше колко трябва де е луфта между фурната и шкафа? Слага ли се някаква топлоизолация или тя си е в стените на фурната.
Възможно ли е да съществуват фурни с по малка ширина, например 55 см?
Сега като се замисля, май малко глупаво съм задал въпроса. :sad:
sreky - специалист
Топлоизолация не се слага,шкафа се оставя без гръб за да може да циркулира въздуха
По тесни фурни лично аз не съм срещал,60 см е някакъв стандарт,по широки има монтирал съм на 90 см
Neno Er - специалист
Благодаря.
Ясно. И аз като се порових в предложенията на магазините, само тези размери срещнах.
Искаше ми се да е@а дявола. Да я сложа на мястото на една стогодишна "Мечта", а тя е 55см. широка и без други доработки на останалите шкафове.
:thumbs: :partyman:
Фитилчо - майстор
sreky написа:
Топлоизолация не се слага,шкафа се оставя без гръб за да може да циркулира въздуха
По тесни фурни лично аз не съм срещал,60 см е някакъв стандарт,по широки има монтирал съм на 90 см

A колко е отвора за 90 см фурна?
sreky - специалист
A колко е отвора за 90 см фурна?

2 страници е пак 36 мм от размера на шкафа
в ширина.864-595
Такова чудо съм монтирал само веднъж,човека искаше да си пече цяло агне в нея.
Някакъв модел на Електролукс май беше
Намерих наколко фурни с по нисък размер 475мм,така че шкафа трябва да се прави по фурната
а също така и открих това - http://baumatic.zona.bg/product/543/Мул ... рна-P460SS
на 46 см


то верно си е цифра ама човек си преценява дали да ги даде тия пари те колкото половин нова кухня
Последна промяна от sreky на чет май 07, 2015 5:22 pm, променено общо 5 пъти.
Neno Er - специалист
Маааалко е солена. :lol: :?
Фитилчо - майстор
Точно бауматик е моята , и аз искам цяло агне :lol: въпреки, че на двора ще има фурна на дърва :lol:

Тема "Шкаф за фурна за вграждане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: