Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Здравейте. Както доста от вас вече знаят есента си накупих малко машинки (щрайхмус, фрезички два броя, и други). До момента не бях опитвал да си правя мебели от масив, но сега започнах (използвах инстументите за разни дреболии). Колкото повече работя по ми харесва какво се получава. Проблема обаче е, че не вярвах в себе си и използвам каквито дъски намеря. Та сега идва ред и за въпроса ми: Има ли начин посивял материал да се изсветли (оправи) някакак.

Изображение

Ето и вратичка с качествен материал : 20 годишно дюшеме - поне със сигурнот е сухо.

Изображение
Последна промяна от cvetomir_77 на ср май 06, 2015 10:20 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Кислородна вода.Става и с хлорни препарати, против мухъл да речем.Няма да е идеално, но става ефектно.И шлайфане може да пробваш.
griffin - майстор
Ако пробваш с кислородна вода пусни снимки моля че ми е любопитно а все не се наканвам да пробвам :).
А иначе притеснява ли те че са сиви като сложиш лак цвета ще мръдне все пак.
cvetomir_77 - специалист
griffin написа:
Ако пробваш с кислородна вода пусни снимки моля че ми е любопитно а все не се наканвам да пробвам :).
А иначе притеснява ли те че са сиви като сложиш лак цвета ще мръдне все пак.
Точно за това работих с тези материали, защото си казвах "а бе аз като го лакирам пак ще е хубаво" :lol:
griffin - майстор
Ти си знаеш мен специално еднородните мебели не ме кефят, няма за какво да ми се закачи окото.
cvetomir_77 - специалист
griffin написа:
Ти си знаеш мен специално еднородните мебели не ме кефят, няма за какво да ми се закачи окото.

Нещо не го разбрах това с "еднородните мебели".
griffin - майстор
Под еднородни мебели разбирам мебели от един вид дърво най - често с покритие в един цвят :-D.
Аз предпочитам да комбинирам материали ако мога или да варирам в самото покритие или в цветовете на покритието.
cvetomir_77 - специалист
Да обява резултата. С кислородната вода нямаше никакъв ефект. С препарат за мухъл има малко промяна - бих казал даже ефектно се получава, но снимки ще кача най-рано утре вечер (като изсъхне от препарата).
EDI - майстор
Забравих да ти кажа, пероксида трябва да е по--висок процент, 3 е малко.Поне 20, 25 да е.
nikolson - майстор
EDI написа:
Забравих да ти кажа, пероксида трябва да е по--висок процент, 3 е малко.Поне 20, 25 да е.
Както е познат на блондинките перхидрол :lol:

Тема "Нощно шкафче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: