Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
На мен лично сивото ми харесва и нарочно избирам посивели дъски за най-видимите части от мебелите.
Ако те дразни посивялото, може да натриеш една ръка лазурен лак върху дървото, за да го оцветиш. Разликата в цветовете ще се намали значително.
На последните три снимки може да видиш ефекта от лазурния лак:
http://woodbg.blogspot.com/2014/11/blog-post_9.html
Последна промяна от bimbaeco на нед май 17, 2015 1:39 pm, променено общо 1 път.
cvetomir_77 - специалист
Линка който си сложил не ме допуска да гледам, но аз все пак намерих материала и го прегледах. Проблема при мен е че искам крайния резултат да е светъл цвят. Евентуално довечера ще кача снимки със сглобени и лакирани шкафчета.
bimbaeco - майстор
Извинявай, оправих линка.
Подозирах, че искаш да е светло, затова си замълчах в началото. Понеже каза, че изсветляването не е било успешно, реших все пак да ти предложа лазурния лак.
Ако ти харесват мебелите в Икея, има вариант да използваш вместо лазурен лак бяла блажна боя (подходящо разредена). Нанасяш с четка и веднага изтриваш с памучен парцал каквото не е попило. Така дървото ще стои светло, а ще се виждат влакната и няма изглежда боядисано. Едва ли ще одобриш и този вариант, но имай предвид, че има такава техника.
https://www.google.bg/search?q=whitewas ... B300%3B530
(Даже снимката е на почти същия детайл).
Понеже различните продукти си имат своите различни свойства и особености, най-добре е да експериментираш с гъстотата и времето за попиване върху няколко ненужни парчета, преди да решиш да нанасяш върху шквчето, за да си сигурен какво правиш.
cvetomir_77 - специалист
Ето го и крайният резултат. Мисля че се получи добре.

Изображение
griffin - майстор
Според мен си е много добре даже :-D
cvetomir_77 - специалист
Благодаря. Веднага ми излязоха нови задачи: Маса за хол, скрин и бюро :)
griffin - майстор
Хехе ще правиш опашка докато се пенсионираш :-D така поне ще имаш оправдания за нови инструменти :weedman:
EDI - майстор
Тъй, тъй, по моята пътека вървиш.И аз започнах с една дреболия и отиде, та се не видя....... :-D :lol: .Браво, много добре е станало долапчето. :partyman:
bimbaeco - майстор
Добре, че реши да не правиш нищо с цвета. На мен така най-много ми харесва :partyman:
kalpev - специалист
Браво, cvetomir_77, страхотно е станало =D>
И нещо дребно, лично мнение, разбира се, но този лъскав метал на това красиво и натурално дърво...замислял ли си се за нещо такова от подходящ материал:

Прикачен файл

9.jpg
9.jpg (41.46 KиБ) Видяна 1510 пъти
Последна промяна от kalpev на пон май 18, 2015 11:10 am, променено общо 1 път.

Тема "Нощно шкафче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: