• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
nv952 - майстор
От много години (около14-15г) има на село един дъбов материал.
Около 1 кубичен метър може би :?
Има дъски с дебелина около 2-3см и широчина 10-15см.
Има и греди ..ся се върнах от село и трябваше да цъкна една снимка ама забравих ве.
Съхраняван е добре.
Спалнята на вуйчо ми я прави един дърводелец с този материал и според мен човека си е разбирал от работата но вече разбрах че починал.


Искам да го разкарам от там обаче не съм на ясно с стойността му?
Затова искам да питам колко лв да му искам.
Ясно ми е че няма да се продаде като с цена на нов но долу горе. :?
profesionalist_wood - майстор
Скъп е дъба не си го продавай. можеш да си направиш ново обзавеждане на къщата барабар с дюшемето. :partyman:
nv952 - майстор
Профи...всичко може ама не ми се занимава искам да се освободи помещението в което се намира сега.
Вече съм решил да го махна а за обзавеждането ... :?
Може би за къщата казваш :?:
Ако мисля правилно имай в предвид че къщурката е на 80г и колкото и да я поправям ...все нещо й има. :shock:
И вече реших че няма смисъл да се дават грешни пари за стар боклук.

Събираме пари и ще се опитам да я бутна и да направя друга ама ще трябват поне 10-20 години още. :)
profesionalist_wood - майстор
Ами има сметка да си направиш нови мебели. То и моята е така старичка,ама още му оправям кусурите,я вратите,я джама.... Ако са ти скапани вратите можеш да ги направиш нови.....но пък съм живял в 500 годишна къща и всичко си му е наред,ама това в друга държава. Ами за грубия строеж поне 40 000 кинта за тухли и плоча отиват...а и още тепърва за мазилки,ел инсталации....минах по този път и не искам втори път да го правя.
ZEDYCUS - майстор
Колко са дълги гредичките и с каква дебелина са? Ще ходя сряда на Варната и имам някакъв интерес. :)
cvetomir_77 - специалист
На майстора на дъбовите врати веднага "му светна крушката" :-D
ZEDYCUS - майстор
:-D Малко бъркаш -Еди е мастора на дъбаците, аз още с такъв материал не съм работил нищо за съжаление.
Пречат му на човека, гледам да му помогна да разчисти стаята. :lol:
cvetomir_77 - специалист
ZEDYCUS написа:
:-D Малко бъркаш -Еди е мастора на дъбаците, аз още с такъв материал не съм работил нищо за съжаление.
Пречат му на човека, гледам да му помогна да разчисти стаята. :lol:
Извинявай, ама бързо ще настигнеш Еди :)
EDI - майстор
Охоо, замириса на дъб и хиените се събират, гледам. :-D :lol: 2-3 см е тънко за врата, ама за много други работи става.Ванка, ти отдавна се каниш да пробваш с дъб, сега е момента. :partyman:
nv952 - майстор
ZEDYCUS написа:
Колко са дълги гредичките и с каква дебелина са? Ще ходя сряда на Варната и имам някакъв интерес. :)
:?
С точност не мога да кажа.
Но на око може би не по малко от 1.5м
В петък ще ги снимам.
  • 1
  • 2

Тема "Дъбов материал?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: