Всичко за дърводелството
манихеин - специалист
Не ми се рови, но има изследвания за връзката между дебелината на стената и потреблението на мед. При кошери с кожух/дебели стени то е с 10-20% по-малко. Важи не само за плодника, а и за магазините - семейството поддържа микроклимата в целия кошер. А и семействата се развиват по-добре. Само за информация - майска отводка на две рамки (1 пило, 1 мед), настанена в осемрамков кошер от камъш с дебелина на стената 6 см, успява да се развие без подхранване и да даде стоков мед. Наблюдавам го вече трета година, откакто си правя такива кошери.
daniel vasev - специалист
Дървото е изолация.Колкото е по делото толкова по-лесно изкарват зимата.А стандарта е от 3.5 до 3.8 тези са 4.2 и не тиже толкова.Но и от голямо значение е материала.
манихеин - специалист
Това със зимуването и връзката му с дебелите стени, затоплящи материали, стеснявания и причие са митове и легенди - пчелите не топлят целия корпус, а само кълбото. И им трябва пресен въздух през зимата, защото пчела от студ не умира, умира от влага. Моите всички (с изключение на тези, които закупих, когато започвах да отглеждам пчели) са целогодишно на отворени мрежести дъна. Горна вентилация специална нямам, но на практика си я има, тъй като вместо капаци ползвам вълнен плат.
daniel vasev - специалист
Аз принципно не гледам пчели са правя кошерите.А може ли да ми кажеш каква цена вървят рамките сковани не зателени магазинни и плодникови.

Тема "Щтрайхмус-собствено произвотство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: