Всичко за дърводелството
la_bamz - специалист
Здравейте, предстои ни направата на парапет за тераса. Дължината, ще е 4 метри височина около 80-90 см. Няма да има някакви шарки или извивки, харесвам изчистените неща. За момента клоним към чам, ще бъде от сушилня, та въпросът ми е за импрегнация какво да използвам ? Дали да е с лак ( ако да - какъв ) или с някакъв вид масло ? Нямам идея готов съм да дам малко повечко пари, но да е качествено, и в този ред на мисли има ли смисъл от минаването на няколко ръце с лак/масло/импрегнатор(някякъв). Според Вас заслужава ли си да се купи някакъв друг вид дървесина, по-устойчива на влага ?
ivouz - специалист
la_bamz написа:
Според Вас заслужава ли си да се купи някакъв друг вид дървесина, по-устойчива на влага ?
Да мангрова дървесина.Сега сериозно:
Ако можеш използвай широколистен материал бук,дъб,ясен....
За импрегнирането, сега има хубави качествени масла не се занимавай с лакове.
VLADO66 - майстор
Маслата изискват периодично третиране.Ползвал съм Бохемит форте концентрат и съм доволен-дървесината не е променила цвета вече 6-7 год. друг вариант е http://uvix-bg.com/bg/9541/items/catego ... emId/11536
griffin - майстор
Както колегата каза маслата искат подновяване от време на време, ако ще ти се занимава :). Иначе иглолистен третиран материал за по ниските части ако ще се мокрят(третиран в автоклав) не гние толкова третираната дървесина. Иначе по високите части вече може и с нормална. Углолистния материал поради наличието на повече смола мисля че е по добър избор за външно ползване. А иначе ако обработиш с хубав лак едва ли ще съжаляваш :) не иска толкова занимавка колкото маслото.
Lisko - майстор
Ако е третирана, не е препоръчително да лакираш или боядисваш тъй като трябва първо да изсъхне (някои казват поне 3 месеца след като купиш, други казват - най-добре - година).

Тема "Подходящо импрегниране на външен парапет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: