Всичко за дърводелството
Bradley - специалист
Тъй като съм му абонат на бай Франк в youtube

https://www.youtube.com/watch?v=QYbexqIH4IY

се замислих доколко разумно и оправдано е използването на т.нар. French Cleat System за лавиците/рафтовете на гардероб...

колко би било здраво/ каква носимост биха имали ако се използват рафтове с дълбочина 50 см и шперплат с дебелинаа 12 ли 14 мм или трябва да е по-дебел,, колко дълги и дебели трябва да са триъгълните подпори /показани по-горе в клипа/ за да е максимално здраво, разумно ли е частта, която е закрепена за стената да е захваната директно за нея с дюбели или е хубаво да има едно пано пак шперплат, което да е хванато на няколко места за стената, а "закачалките" да са захванати за паното?

питам защото не харесвам масовите гардероби на пазара и се замислям за система за монтаж на стена - дали с тази за която питам, дали тези които се продават в икеа и големи плъзгащи се /окачени на ролки от тавана/ варати и имам два варианта - да не се занимавам и да си купя от икеа и само да трябва да го монтирам , или в духа на форума да си го направя сам - дори с моите две леви ръце би трябвало да се справя с подобен проект

като цена май ще ми излязат на равно, така че просто ме интересува добра идея ли е използването на такава система за "вграден гардероб" или не...
egomen66 - майстор
Bradley написа:
Тъй като съм му абонат на бай Франк в youtube

https://www.youtube.com/watch?v=QYbexqIH4IY

се замислих доколко разумно и оправдано е използването на т.нар. French Cleat System за лавиците/рафтовете на гардероб...

колко би било здраво/ каква носимост биха имали ако се използват рафтове с дълбочина 50 см и шперплат с дебелинаа 12 ли 14 мм или трябва да е по-дебел,, колко дълги и дебели трябва да са триъгълните подпори /показани по-горе в клипа/ за да е максимално здраво, разумно ли е частта, която е закрепена за стената да е захваната директно за нея с дюбели или е хубаво да има едно пано пак шперплат, което да е хванато на няколко места за стената, а "закачалките" да са захванати за паното?

питам защото не харесвам масовите гардероби на пазара и се замислям за система за монтаж на стена - дали с тази за която питам, дали тези които се продават в икеа и големи плъзгащи се /окачени на ролки от тавана/ варати и имам два варианта - да не се занимавам и да си купя от икеа и само да трябва да го монтирам , или в духа на форума да си го направя сам - дори с моите две леви ръце би трябвало да се справя с подобен проект

като цена май ще ми излязат на равно, така че просто ме интересува добра идея ли е използването на такава система за "вграден гардероб" или не...
Това е шега да не се впрегнеш.... със твоите две леви ръце ли точиш толкова добре ножовете :partyman: рафтовете..... за камъните, за точене ли ти трябват :supz:
Bradley - специалист
рафтовете ми трябват за вграден гардероб към 2000мм широчина към 2500 височина и все още се колебая 500 или 550 мм дълбочина, т.е. да може да издържи 2 броя кичени халища или 3/4 родопски одеала - към 15/18 кила ако се наложи :weedman:
griffin - майстор
Ако правиш такава система направи гърба на рафта на който е клита да е по широк надолу за да имаш повече опора, ако направиш триъгълните подпори които да са под рафта поне 15-20 см в страната до стената ще може да ги направиш доста яки. За монтажа аз бих ползвал междинен носещ материал примерно дебел шперплат или осб на стената и за тая плоскост бих монтирал вече системата (така по лесно бих нивелирал всичко защото дюбелите понякога мърдат повече. Какви кила мислиш да слагаш?
Bradley - специалист
търся поне 15 килограма товароносимост на рафт, 20 ми звучи някак си твърде оптимистично и предполагам ще трябва да се използва поне 20мм шперплат или повече

няколко картинки ала paint как си ги представям нещата

Изображение

Изображение
griffin - майстор
Е то рафта колко ще е дълъг?
Аз си държах 4 гуми на лист осб над колата с дебелина 18мм дължина 1,2м и ширина 60см верно с две три хватки, но ако сложиш 15 шперплат може да сложиш ребра от дърво да разпределиш усилията.
Bradley - специалист
за рафтове си мисля
дължина 1000мм
дълбочина 500мм

с три подпори - на по 10 см от краищата и в средата
griffin - майстор
Триъгълника може да го направиш с 10 см даже по къс от плота, сложи един такъв триъгълник в средата и това ще носи и повече от това което искаш. Ползвай поне 15-ка шперплат
Сори че пиша така, мисля че това което си решил ще е достатъчно, ако искаш още товароносимост сложи 4 триъгълника просто :-)
Bradley - специалист
Благодаря за съветите - със сигурност ще бъдат взети под внимание.
Спорна работна седмица от мен :partyman:

Тема "Въпрос относно "French Cleat System"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: