Всичко за дърводелството
lowriderzzz - специалист
Здрасти! Хобито ми е да жонглирам - вече няколко години, вложих доста усилия и г/д напреднах до някакво ниво.

Започнах с топки, после си взех бухалки, и сега искам нещо друго - факли. За през ноща е много по-ефектно.

Но един нов комплект струва към $100, че и повече, а още не ми се ще да отделям толкова пари за 2 пръчки с с парцалнакрая.

А пък и си ме кефи да си ги правя сам.

Искам да се допитам до вас, за някакви идеи и предложения от какво най добре да си ги направя. най-вече основната (средна) тръбичка.

Ето иначе какво трябва г/д да представляват - ЛИНК

Аз си мислех, с тръба като от тези за фунийки дето се целихме на времето - защото е метална. Но онзи ден бях на битака и не намерих такива там.

Дайте идеи от къде да си взема (за Варна). По водопроводните магазини не съм ходил още.

Мерси.
griffin - майстор
В бриколажите няма ли тръби? Тук съм виждал алуминиеви и железни.
lowriderzzz - специалист
griffin написа:
В бриколажите няма ли тръби? Тук съм виждал алуминиеви и железни.
Не съм ходил до там - малк надалеч ми идва. Някъде по центъра, колхозния пазар ?
griffin - майстор
Ами не мога да отгатна от къде си :). Тъй че дано някой се сети къде е тоя колхозен пазар :) аз поне не го знам.
ZMeyGorianin - майстор
Абе във Варна си е Колхозния пазар, но не виждам каква е причината да се отиде и до Бриколажа? :? Не се намира в кв. Аспарухово все пак :lol:
lowriderzzz - специалист
ZMeyGorianin написа:
Абе във Варна си е Колхозния пазар, но не виждам каква е причината да се отиде и до Бриколажа? :? Не се намира в кв. Аспарухово все пак :lol:
Да, но аз се намирам там - хах.

Ще се поразходя към края на седмицата все пак.
griffin - майстор
Пробвай и по железариите ако има нещо. Иначе ако мислиш че може да се ползва само метално стъбло от стари амортисьори може да си отрежеш стъбла, но колко са тежки не мога да ти кажа :).
brpraziel - специалист
Отдавна жонглирам и по мое мнение ако са само алуминиеви няма да ти свършат работа прекалено са леки и няма да се въртят хубаво а в жонглирането както знаеш баланса е много важен(особенно при огненото жонглиране :)).Преди имах едни (собственоръчно направени от крака на стол) дървени с малка метална част накрая към която се прикрепваще кевлара вършеха работа.

http://cdn.instructables.com/FYH/QZ76/H ... .LARGE.jpg

Нещо подобно бяха.

http://onfire-bg.com/shop/category.php?id_category=8

От тук може да вземеш кевлар.

Първо тренираи на сухо запали ги само когато си уверен вече че няма да хванеш запаления краи по погрешка. :)
И аз съм от Варна (до Бриколажа :lol: )обади се някои път може да пожонглираме заедно.

Тема "Как да си направя такива факли (за жонглиране)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: