Всичко за дърводелството
niki292002 - специалист
Здравейте (отново). От какво ще ми препоръчате да си направя бюро ? Цялата ми периферия е черна, но искам по-бюрото да не си личи праха. Може ли да ми кажете и ориентовъчна цена, като бюрото ще е 160x60. Ще е високо около 1.30

Благодаря ви предварително за отделеното време. :)
griffin - майстор
Има готови слепени плотове, има шперплат който може да обкантиш с истинско дърво може да сложиш стъкло, варианти хиляди сигурно.
mavryt4o - майстор
какво имаш като наличност от инструменти първо кажи ако нямаш машини орентирай се към пдч да ти го разкроят ти само да си го зглобиш и доста височко това бюро метър и 30
king82 - специалист
И аз мисля че бъркаш височината. Дори и да си направил "клавиатурна" грешка, коригирай се. Най лесно ще се справиш с ПДЧ, трябват ти дрелка и/или винтоверт. Цветове, стотици.
niki292002 - специалист
Добре, благодаря за съветите. :) Да, обърках се за 1.30, сгреших с мерките. 1 метър е. Бюрото ще го правим с приятел чийто баща има цяла работилница. :)
lyubohar - майстор
Като че ли пак има грешка с височината на бюрото.
1 метър височина е подходяща за работна маса на часовникар.
Бюро трябва да е високо около 0.75м.
Има си стандарти.
nikolson - майстор
niki292002 написа:
Здравейте (отново). От какво ще ми препоръчате да си направя бюро ? Цялата ми периферия е черна, но искам по-бюрото да не си личи праха. Може ли да ми кажете и ориентовъчна цена, като бюрото ще е 160x60. Ще е високо около 1.30
Благодаря ви предварително за отделеното време. :)
Ако го правите с ламинирано ПДЧ цената е между 15-20 лева м2. Ще ви трябват около 2.2 м2 за бюро с размери 160х60 и височина 0.75 м. Това е удобната височина за работа в седнало положение. Ако си много висок, може да се добавят още 2-3 см. За работа прав-около 0.85 м. Ще трябва кантиране, ходиш на училище, сметни колко ще ти трябват. Допълнително крепежи-винтове, сглобители или дибли, според колко сте сръчни. Инструменти-бормашина или винтоверт, свредла, евентуално лепило.
Накрая, понеже май нямате 18 години, ако режете, трябва да го правите със зеге, циркуляр за вас НЕ. Ако бащата на твоя приятел ви ги разкрои ще е най-добре.
И не се отказвайте. Успех.
niki292002 - специалист
Добре, благодаря за съвета. :) Да, или той ще ги реже, или ще ги поръчаме нарязано. Баща му ще ни помага, но зора ми е поне малко да участвам в направата му. :) Използвам съм зеге, но циркуляр не. (не че съм много прецизен с зегето)

Тема "Изработка на бюро." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: