• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Tonyk - напреднал
Здравейте,
Колеги трябва ми съвет преди поръчка на един дървен навес за открита тереса.

Значи имаме една открита тераса дълга 7 метра, широка 1.60 - грубо (11-12 квадрата). Искаме да направим дървен навес за да я покрием. Спряхме се на фирма която да го направи - те работят с сух австрийски дървен материал. И само за него дават гаранция, че няма да провисне или да се напука ... и т.н.

Цената на квадрат излиза - 140 лв. Това е само за материал - Възможно ли е? На мен ми се вижда висока, но може и да е нормално? Искам да чуя вашето мнение.

Благодаря!
EDI - майстор
Зависи от конструкцията.
шоп - майстор
Дали е възможно?
Възможно е, нали си получил вече реална оферта. Предполагам при тази цена ще се работи със слепена дървения. Дали ще провисне, зависи от много неща. При ширина 1.6м няма да има проблеми, но при 7 метра не си дал никакви насоки, с какви размери ще са дървените елементи и какви ще са светлите части. Труда, лаковете, обшивките, олуците и финишното покритие какви пари са?

При тази дадена от теб информация-толкоз.
Успехи.
Tonyk - напреднал
Конструкцията ще е изцяло от дърво. На дължина е 7 метра ще има 2 греди - една отпред и озад - ще се покрие със сачак цялото това нещо. Ще има 4 вертикални греди на тези 7 метра.

Над сачака, ще се сложи битумни лепило и върху него битумни керемиди с посипка. Дървото го минават с някакво масло вместо лак. Това е цялото нещо - нищо особенно.

Мен по-скоро ме интересува каква е цената на този сух австрийски дървен материал, колко по-добре от БГ чамов материал примерно .... и колко би струвало това на квадратен метър?
шоп - майстор
Колко би струвало направата със сух чамов Бг матерял можеш да разбереш като събереш оферти от 4-5-6 фирми, бригади или майстори. Квадратурата ти не е голяма и на много хора няма да им се занимава. Особено ако говорим за апартамент на 6-8-10 етаж :-)

Не пишеш за кой регион на Бг говорим, но в София има паросушилни и складове, които продават паросушен и суха дървения от държавният резерв на много прилични цени.

За мен 140 лв цена на м2 само за дървенията е абсурд, но аз всичко си правя сам, труда за мен и за приятелите си го слагам в графата хоби и този навес сигурно бих го направил за под 500лв от до.
griffin - майстор
Във френско естествено сушен чам с дебелина на талпите около 35мм е 10-на евра на квадрат(имай на предвид че това е много груб материал с талпите след обработка може да се докара на 30мм). Кофражни дъски сушенк в сушилня са към 10 евра за квадрат при дебелина на дъската 27 мм.
egomen66 - майстор
KVH 80х100х13000 - 830.00 лв.
KVH 120х120х13000- 830.00 лв.
KVH 140х160х13000- 830.00 лв.

Такава оферта получих аз , за кубик без ддс. :rolleyes:
profesionalist_wood - майстор
Тия са откачени бе. Та после що нямало клиенти. Ми щото са лапачи. В Беларус са евтини като вафли а тука....
Преди години като разглеждах тяхна брошура. Имаха американски орех за 9000 лв на кубик :rolleyes:
Фитилчо - майстор
Тия са спали на ТЕЧЕНИЕ .

Напоследък ми прави впечатление, че са вдигнали цените, явно е според сезона... ДЕН,ГОДИНА ХРАНИ

Един и същи склад:
Миналата година (ама НОЕМВРИ) ми даде първо качество дъски 12/3/400 за 250 лева, като даже си ги избирах една по една.
Тази година , ама Юли, МОКЪР на вода материал, с чворове пълен същия размер за 370 лева

Пожелах му приятно включване на ефир 2 и си тръгнах...
Георги Иванов(алцек) - специалист
Това че материала е некачествен но скъп е едно на ръка.В нашият град има само едно уж държавно топливо което предлага дървен материал.Имат някакъв импровизиран навес и материала е почти на сухо.Но клопката е друга,на табелката пише греди 10х10 см.,а дефакто са 8.5х8.5 или 9 см.,но никога това което е обявено и това със всички талпи и видове греди.Предлагат и различни по размер шперплат,но толкова крив и изметнат че като го поставиш на земята под него спокойно може да мине котка,но цената е за l-во качество.
П.П. Извинявам се на автора на темата за спама ,но не се стърпях.
  • 1
  • 2

Тема "Навес на тереса - сух дървен материал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: