Всичко за дърводелството
toolegittoquit - майстор
Имам една стара интериорна врата, която се държи на панти директно навити в отвори във вратата и касата. От страната на касата дупката се е разширила или нещо друго е станало, но пантата кляка при натиска на вратата и висва. Искам да знам най-удачното решаване на тоя проблем, ако някой сподели. Имам епоксидно лепило, мога да слагам трески и лепило, да навивам, обаче не мисля че ще постигна абсолютна здравина и не ми се експериментира.
chapara - майстор
Смени мястото на пантата :wink: А е добре да сложиш поне още две за да не провисва :wink:
toolegittoquit - майстор
chapara написа:
Смени мястото на пантата :wink: А е добре да сложиш поне още две за да не провисва :wink:
Няма къде. Има улей издълбан специално за пантата и ще падне бая къртене. А вратата трябва е обикновена фазерна. :-D
chapara - майстор
Без снимка трудна работа :wink: :?:
toolegittoquit - майстор
chapara написа:
Без снимка трудна работа :
Вече отрязах нов улей и я повдигнах пантата нагоре. :) Не исках, но се наложи.
toolegittoquit - майстор
За тия панти е задължително да се пробива с по-малка бургия, отколкото е диаметърът им. Диаметърът им е нещо 6.5-6мм, аз пробивах с бургия 5.5мм. Не е хубаво дупката да е много малка, да не се спука дървото. :)
Lisko - майстор
Имах аналогичен случай тия дни, обаче с "екстериорна". Откъм рамката се държи с два винта, горния от които олабил. Пробвах да го затегна - той върти до безкрайност. Извадих го и намерих един малко по-дебел и малко по-дълъг. В дупката турих парченце пластмаса от кофичка от кисело мляко, за уплътнение. Засега държи. Ако пак изтърве, сигурно ще укрепвам дупката някак, щото местене хич не го виждам.
На снимката също се вижда една видия отстрани, която крепи разцепената греда. Така е от няколко години.
Изображение

Тема "Проблем с провисване на интериорна врата - панти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: