• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
daniel vasev - специалист
Наложи ми се да направя дървен прозорец материал чам.Очаквам критики.

Прикачен файл

IMG_20150930_124918.jpg

Прикачен файл

IMG_20150930_113923.jpg

Прикачен файл

IMG_20150930_113909.jpg

Прикачен файл

IMG_20150927_124005.jpg
Последна промяна от daniel vasev на пет окт 02, 2015 4:18 pm, променено общо 1 път.
daniel vasev - специалист
Ето още снимки.

Прикачен файл

IMG_20151002_154536.jpg

Прикачен файл

IMG_20151002_154531.jpg

Прикачен файл

IMG_20151002_154446.jpg

Прикачен файл

IMG_20151002_154422.jpg
crez - майстор
Според мен е добре, би трябвало да предвидиш луфт в крилата и да им залепиш уплътнение.
daniel vasev - специалист
Не съм предвидил а за какъв уплътнител става дума.
griffin - майстор
Ми от тия снимки изглежда добре като че ли. Уплътнителните са лента от дунапрен, ленти от нещо приличащо на мека гума или съм виждал едни в формата на булвата Л от нещо като по-твърда гума. Дано си ползвал сухо дърво.
daniel vasev - специалист
Чамов материал от стари дървени врати ,но така го ориентирах да не личат дупки.
griffin - майстор
Значи трябва е везможно най-сух :-D. Дървото винаги мърда в зависимост от околната влажност за това обикновенно се предвижда някакъв луфт. Освен примерно ако не си работил във влажно време и дървото да е максимално набъбнало. В днешно време слагат уплутнители за да оберат тоя луфт, навремето поне като съм гледал конструкции са правели по-сложен профил за да ограничат духането :-)
mavryt4o - майстор
Уплътнения задължително 2 едно на крилото където опира в рамката запечатва вътрешната част и едно по рамката където крилото опира то запечатва отвън.С тези уплътнения ,стъклопакет и по-модерни механизми и панти ще има топлоизолационен ефект като съвременната дограма.Ако дограмата ти е била на разпадане тази определено ще е по-добра като за без пари.
mavryt4o - майстор
Надявам се автора да не се сърди че ползвам темата му но ме надъха и аз да се пробвам и се наканих като за начало и аз да си изработя един неотваряем прозорец.Профилите са слепени от 2 парчета дървесина бял смърч домързя ме да са 3.Стъклопакет ще поръчам.Имам и аз няколко чуденки ще сложа от тази лента на первазчетата като затварям стъклопакетита но ми се струва че между стъклопакета и рамката е по-добре от към влагоустойчивост да се сложи силикон.?!?И друго дограмата долу където ляга стъклопакета предвидил съм 5-6 мм разстояние да пробия ли 4-5 дупчици под ъгъл на долу и навън за конденза?В пловдив ще ми препоръчате ли фирма за обков за дървена дограма искам да ги видя какво представляват пантите механизмите за затваряне и най вече гумените уплътнения дали има такива които се монтирват без Т образен канал защото не мога да го направя.Решил съм преди да почна отваряемите прозорци да си купя първо механизмите.

Прикачен файл

091020151221.jpg

Прикачен файл

091020151220.jpg
Фитилчо - майстор
Пуснал ли си канал за водооттичане?
  • 1
  • 2

Тема "Собствен проект-прозорец мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: