Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
С 3мм ламарина ще си спестиш главоболия.
Ал_ - специалист
чет ное 23, 2023 7:05 pmPIP написа:
Най-добре гол шперплат или гол мдф.
Имаш предвид, че не трябва да е прекалено гладко, ли? Тук вероятно грешката е моя, но като търсих да видя как се прави, навсякъде пишеха за ламинирана плоскост за плот.
Понеже тепърва ще тествам (забавно е), а и ми изпаднаха пдч плоскости, временно сложих тях за проба. Така или иначе има още много работа още, надявам се, че все ще стигна и до подходящия плот. Много благодаря за мненията!
Прикачен файл:
received_722042656090432~2.jpeg
PIP - майстор
Ламинираните плоскости след време почват дас е люспят и отчепват като се ползват за работни плотове, освен това са прекалено хлъзгави и с малки парчета може да е опасно. Аз лично предпочитам гол мдф за работни плотове, шперплата е по-здрав, но и той може се чепи, докато мдф се наранява, но не се повдига да пречи. При мен всичко е мдф, с изключение на един плот за фреза, където е шперплат и мдф сандвич за по-здраво.
Ал_ - специалист
Много ти благодаря! Пдч-то е хванато върху шперплат, така че смяната му ще е бърза и лесна. А голият мдф така или иначе ми е любим материал, тъкмо да пробвам някакъв, който го водят с повишена плътност, или нещо от сорта
Това със сандвича е интересно, слепват се, нали? Струва ми се удобно и от гледна точка на вграждането на т-слотове, без да е необходимо копаенето на канали
nikolson, има време да стигна до ламарината
PIP - майстор
нед ное 26, 2023 9:35 pmАл_ написа:

Това със сандвича е интересно, слепват се, нали? Струва ми се удобно и от гледна точка на вграждането на т-слотове, без да е необходимо копаенето на канали
Е при мен не са лепени и се случи по стечение на обстоятелствата, такива имах под ръка на обекта, като правих плота уж за временно ползване.
wanderer - специалист
Здравейте! Реших се да продавам сегашния ми стационарен циркуляр, че се налага да съм мобилен и загледах де уолт DWE7492, но в една група собственика на такъв ми се оплака от крив плот и даже ми прати снимки които качвам. В ляво се вижда просвет около 1,5мм. при Т-слота също, а също и на други места по дребни кривини. Линеала в далечната си част горе доло бива, в близката (откъм оператора) няма перпендикулярност към плота. Знам, че някои от колегите имат този модел, и ще помоля да споделят как е при тях. Според вас редно ли е това, особено с плота и този клас машини вече са с такива допуски (пропуски) или е калпава бройка?
Прикачен файл:
401012324_1591417185024913_8015012981763593074_n.jpg
Прикачен файл:
406276684_1105388490830578_4737897299872361295_n.jpg
Прикачен файл:
405965454_256188710811959_2816487370006353022_n.jpg
Ал_ - специалист
Нещо не ми харесва в начина на замерване на този пич. Ходих да проверя - при мен поне няма такива кривини на плота. Линеал, позиция на ножа, по отношение на успоредност и перпендикуляр се настройват лесно, и би трябвало да е едно от първите неща. В темата за настолни циркуляри Чефо сподели интересен факт за милуокито.
cvetomir_77 - специалист
При мен също всичко е точно. Единствения проблем беше, че като го купих трябваше да настроя всичко сам. След настройките реже с точност до 0,5 мм.
Lisko - майстор
И аз имам диУолт, тази кривина на плота от снимката е абсурдна.
wanderer - специалист
За настройките е ясно - и сегашния ми циркуляр, и герунга ми искаха малко пипане. Мисля, че най големия дерт в случая е кривия плот, всичко останало струва ми се е поправимо. Поне ако стане така да купувам ди уолт да го огледам при куриера или ако нещо впоследствие се окаже нередовно да ползвам опцията за връщане.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: