• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко за дърводелството
prascho - майстор
Как да отрежа врата без циркуляр, ренде и лентов шлайф :?:

Разполагам само със зеге /нож T344D/ и ексцентършлайф...
mitko64 - майстор
Kупуваш си шкурки за лентов шлайф 40,60, 80 и т.н.т. Режеш една тънка дъсчица широка около 10 см. точно да я мушкаш вътре в шкурките. Вече имаш стабилен държач за шкурки. После чертаеш вратата от двете страни докъде искаш да скъсиш. После със зегето режеш поне с 2мм. надбавка, ако изкриви по вертикала да не е фатално. После на ръка жулиш до чертата като сменяш шкурките от едри към ситни. Скоро скъсявах едни врати Класен с около 5мм. само с лентов шлайф, като окончателното напасване го правих на ръка.
Йорданов2 - специалист
prascho написа:
Как да отрежа врата без циркуляр, ренде и лентов шлайф :?:

Разполагам само със зеге /нож T344D/ и ексцентършлайф...
Можеш да я резнеш и с бичкията. А пък ако искаш да стане добре, намери си циркуляр, не е такъв проблем като преди 15 години. С ексцентъра не пипай да довършваш, само наръка.
EDI - майстор
Когато ми се наложи, пердаша врати с оберфрезата и прав фрезер с лагер.Слагам водач с две стеги и за 3 минути вратата е готова с идеални размери и геометрия.После даже не ще шлайфане, а само погалване с шкурка 150.
prascho - майстор
резнах ги със зегето и на моменти пила за дърво.....
prascho - майстор
Ще се наложи да отрежа вратите с малко. Колкото да се подпъхне лайсната. Отнемането ще е от 1 до 3-4мм. С какво да го направя? Със зеге няма да стане.
kendal - специалист
Опитай с ел. ренде.Опа не видях по горе че не разполагаш с такова.
prascho - майстор
Ми освен да си купя..и аз не знам.Принципно за толкова малко отнемане ел.ренде ли се ползва? Ако има по-добра машина така и така ще купувам....
bimbaeco - майстор
Най-добрата машина в тоя случай... не е машина - задачата си плаче за ръчно ренде. Ако нямаш, в продавалник има и за по 10 лева.
prascho - майстор
Нямам. Ръчното ще се справили с перпендикулярните дъски на вратата?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Отрязване на врати - как? ВЕЧЕ И НАГЛЕДНО" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: