Всичко за дърводелството
Nemski - специалист
здравейте колеги, купих си немски интериорни врати, МДФ, 200 лв. броя, ако го интересува някой да ми пише едно лично ще му дам повече информация. това е между другото. мен ме интересува освен с пяна трябва ли да се захванат вратите по още някакъв начин и какъв? ако е само с пяна ще стане ли стабилно?
velsi - Почетен майстор
Можеш да ги хванеш с каквото си искаш. Идеята при интериорните врати е да не се пробиват. Само на пяна е достатъчно здраво. Но задължително разпънки в долния кай и по средата, защото пяната раздува.
Nemski - специалист
добре velsi това ме интересуваше. значи по средата и долния край ще сложа някакви летвички да я подпират докато дръпне пяната. разбрано
W123 - специалист
И преди да ги сложиш вратите хубаво почисти контактната площ на стената от прах и боклуци.Ако си по-пинизчия човек можеш набързо и грубо да пуснеш една ръка тераколче преди това.И не се стискай за пяната.По-добре си купи още един флакон и "фъшкай" яко за да ти раздуе и уплътни хубаво.Нека да ти излезе както трябва навсякъде.Не си мисли че като са вътрешни врати можеш да сложиш по-малко.Едно хубаво течение да стане и да се лашне вратата и после жена ти като ти се ядоса и да я засили още три пъти и да видиш колко лесно се отлепя долната част касата.
masterval - майстор
Първо си подготви клинчета, ако не те мързи - 12 броя.
Преди пяната напръскай стената с вода. Сега има пяна профи, преди нея не се пръска, но не вярвам да си вземеш от нея.
НЕ СЛАГАЙ МНОГО ПЯНА, ще видиш зор с почистването.
По-добре вдигни гуменото уплътнение, извади го от шлица и вкарай няколко винта за дърво в стената - срещу пантите и при насрещника. Пяната, особено ако е по-дебела, от вибрациите и с времето се разпрашава.
Nemski - специалист
а това с водата с каква цел се прави? и на мен вратите са ми от едната страна с первази, които не се махат и ме е шубе да не ми излезе пяната от някакви малки неравности.
velsi - Почетен майстор
Прави се защото пяната по принцип реагира с влагата във въздуха, за да се разшири и втвърди. Мокренето ускорява този процес. От друга страна се премахва прахоляка. Разбира се не е задължително да се прави.
Nemski - специалист
ясно мерси много

Тема "интериорни врати пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: