Всички имаме коли, нали ?
MamaMy - майстор
Опеловите мотори работят на температура 105-110 градуса съвсем нормално. За това и системата за охлаждане е под налягане за да не завира антифриза. Не е хубаво да се отваря такава система когато е загряла.
Жалко за колегите които са карали с години Опел и не са го разбрали и продължават да го сравняват с Лада и да викат колко е зле. Поне като сменяте термостати и датчици за температура, погледнете какво пише на тях!
Lion15 - специалист
съб юни 06, 2020 4:09 pmMamaMy написа:
Опеловите мотори работят на температура 105-110 градуса съвсем нормално. За това и системата за охлаждане е под налягане за да не завира антифриза. Не е хубаво да се отваря такава система когато е загряла.
Жалко за колегите които са карали с години Опел и не са го разбрали и продължават да го сравняват с Лада и да викат колко е зле. Поне като сменяте термостати и датчици за температура, погледнете какво пише на тях!
Ееее, значи така съм се притеснявал.
Вдигна 100°С и спрях.
Гледахме я и я прибрахме като включихме парното...
И държеше после 90/95°С.. :-D .
Бетер чукчите... :-D
Благодаря колега.
Илчо Илиев - майстор
съб юни 06, 2020 4:09 pmMamaMy написа:

Жалко за колегите които са карали с години Опел и не са го разбрали и продължават да го сравняват с Лада и да викат колко е зле.
Гали, не дей така, аз 20 г карах опели, ся позволи да имам малко поглед и да мога да сравня различните изпълнения на Опел, няма как да се сравни по нищо 1,6 Д на Кадет и 1,7 Д немския на Астра,но...това е една друга тема...
Ся, младежа казва,че мотора е 1,8, а това е бензин, там нямам поглед ама хич, но ми се струва,че би трябвало да работи на по-ниска температура, не го сравнявай с дизела, там е друга бера...
А относно налягането на охладителната система....ами те всички са така.......
:partyman: :partyman: :partyman:
Lion15 - специалист
съб юни 06, 2020 4:51 pmИлчо Илиев написа:
съб юни 06, 2020 4:09 pmMamaMy написа:

Жалко за колегите които са карали с години Опел и не са го разбрали и продължават да го сравняват с Лада и да викат колко е зле.
Гали, не дей така, аз 20 г карах опели, ся позволи да имам малко поглед и да мога да сравня различните изпълнения на Опел, няма как да се сравни по нищо 1,6 Д на Кадет и 1,7 Д немския на Астра,но...това е една друга тема...
Ся, младежа казва,че мотора е 1,8, а това е бензин, там нямам поглед ама хич, но ми се струва,че би трябвало да работи на по-ниска температура, не го сравнявай с дизела, там е друга бера...
А относно налягането на охладителната система....ами те всички са така.......
:partyman: :partyman: :partyman:
1.8TDS е мотора.
Дизел.
Уж поддържана, работи, обслужвана винаги навреме, сервизна история, реални километри....
Ама стар дарак :-D .
За катър е идеална.
Илчо Илиев - майстор
съб юни 06, 2020 5:05 pmLion15 написа:

1.8TDS е мотора.
Дизел.
Уж поддържана, работи, обслужвана винаги навреме, сервизна история, реални километри....
Ама стар дарак :-D .
За катър е идеална.
Сигурен ли си,че е 1,8,а не е 1,7,а TDS е Исузу мотор....
Мотора е много добър, но незнайно защо швабите не са му осигурили добро охлаждане и прегряват, иначе си е пушка,при същия разход върви като самолет спрямо немския...
Не е лошо да се позаровиш из опелския форум, там има много неща които да научиш, много добър форум с много знаещи хора..
какво е купето...

п.п. Това е линк за батя ти Гали-
https://www.opelclub.bg/index.php?showt ... try1119607

:partyman: :partyman: :partyman:
Andri01 - майстор
"Kадет" 1,6D, комби, бракуван на около 300х.км ,с един основен ремонт,правен в домашни условия-мазата . Нямах гараж все още. Температурата при движение не е минавала 92-95гр. Доста якичка кола ,че и голяма.
Lion15 - специалист
съб юни 06, 2020 5:11 pmИлчо Илиев написа:
съб юни 06, 2020 5:05 pmLion15 написа:

1.8TDS е мотора.
Дизел.
Уж поддържана, работи, обслужвана винаги навреме, сервизна история, реални километри....
Ама стар дарак :-D .
За катър е идеална.
Сигурен ли си,че е 1,8,а не е 1,7,а TDS е Исузу мотор....
Мотора е много добър, но незнайно защо швабите не са му осигурили добро охлаждане и прегряват, иначе си е пушка,при същия разход върви като самолет спрямо немския...
Не е лошо да се позаровиш из опелския форум, там има много неща които да научиш, много добър форум с много знаещи хора..
какво е купето...

п.п. Това е линк за батя ти Гали-
https://www.opelclub.bg/index.php?showt ... try1119607

:partyman: :partyman: :partyman:
1.8 е мотора.
И в талона пише така.
Купето е комби.
Бих снимал талона, но ме съм удома.
Ще проверя в опел форума.
Илчо Илиев - майстор
Опел нямат 1,8 дизел,имат бензинов с тази кубатура,но.......щом казваш..

Тема "Opel Astra F загрява и не включва перката." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: