Всички имаме коли, нали ?
aristokrata - специалист
Благодаря на всички за отговорите. Буса е Фолксваген Т4. И аз мисля,че е синхронизатор,но съм имал проблем със синхронизатори и с междинна газ проблема се решава. Но тук нищо,и то с преценено подаване на газ,при което даже трябва да ми разреши включването без съединител. В момента нямам пари за майстор и затова се чудех дали инцидентно може да прескачам третата предавка или да я включвам,като игнорирам хъркането.
Буса го взех с фактура и договор за покупко-продажба,без да сме минавали нотариус. И за мен това е ново,но явно е такава процедурата за автомобили нов внос. Утре ще разбера по-подробно в КАТ.
Относно огледа,буса беше без номера и имах възможност да го завъртя няколко пъти само в автосалона,но тогава този проблем го нямаше. Явно е бил умело прикрит по необясним за мен начин. Жалко че всичко е окончателно и няма да мога да изискам нищо от продавача. Както и да е. Наздраве!
MrMurdjo - майстор
Не е лошо да се огледа лостовата система - може да не застава добре избирачът и да се опитва да включи две едновременно, а хъркането да не е от синхронизатор. Просто в тази ситуация е хубаво да се елиминират всички дори теоретични други възможности. На равно и без много товар не виждам проблем да се минава от втора на четвърта, стига двигателят да поема. Обратно ще трябва да си убиваш повечко скоростта, да не се претоварва втората и да не ръчка мотора на високи обороти.
aristokrata - специалист
Хм,този вариант не ми е хрумвал. Утре ще го кача на канала.
Благодаря!
SHADOWAWS - специалист
ArturDent написа:
Стефко написа:
Направо развали сделката, ако още не е прехвърлена нотариално.
За кола, и изобщо движими вещи не се изисква нотариална форма за прехвърляне на собственост....
За коли се иска - питай в КАТ :)
Последна промяна от SHADOWAWS на чет мар 15, 2012 1:02 am, променено общо 1 път.
valpen - напреднал
aristokrata написа:
Здравейте,колеги.
Първо да ви се похваля - днес си взех нов бус. :partyman:
А сега да ви се оплача. Като превключвам на трета предавка скоростите хъркат. Има масло в скоростната кутия. Пробвах с междинна газ,и от 4та на 3та,и от втора на 3та,но продължава да хърка. Принудих се да превключвам от 2ра директно на 4та. Какво ще кажете,може ли да я повредя повече така,или да превключвам и на 3та,нищо че хърка.
Нямам възможност да го водя на майстор,щото доста се охарчих.
Идеи какво да правя?
Ако възникне необходимост кутията да бъде ремонтирана, мога да ви препоръчам проверен майстор в Стамболийски (пишете ми на лични да ви дам контакта). Ремонтирал ми е няколко служебни коли и не съм имал никакви оплаквания. От типа "стари гаражни майстори" е , изпипва нещата и определено не набутва клиентите нито със скъпи части, нито с цена на труд. :)
майсторе - напреднал
Скоро патих с моя БУС с двигателя и го оправих с добавка ДУРАЛЮБ,но като разпитах хората които ми препоръчаха добавката за твоя случай казаха,че добавка трудно ще ти помогне.Пробвай:
1. да развалиш сделката
2. искай да ти намалят парите за ремонт
3.ако първите две са невъзможни провери колко струва ск.к. втора употреба и колко ремонта тогава прецени какво да правиш
Успех и все пак честито бус
Стефко - специалист
майсторе написа:
Скоро патих с моя БУС с двигателя и го оправих с добавка ДУРАЛЮБ,....
Дуралюб, моторъп, новослик, и всякакви други добавки с графитни и силиконови съставки не струват. Аз винаги ползвам само една добавка - МТ10

Но тук добавки няма да помогнат.
aristokrata - специалист
Оказа се синхронизатор/и. По мнението на 3ма различни майстори. Кофти е,че ремонта ще струва повече,отколкото предполагах.
А сделката не мога да я разваля - пито-платено. Буса вече регистриран в КАТ.
Chefo77 - майстор
А друга кутия ... подпита ли тук-там колко може да струва? Не нова, разбира се :)
aristokrata - специалист
Чефо, отговорът е - различни предавателни числа. Казаха ми,че трябва да намеря не просто скоростна кутия за този двигател и този модел,но задължително да е бордови от някаква серия,даже и не запомних трите букви.
Единствения вариант е нова,а тя не е никак малка цифра.

Тема "Проблем със скоростна кутия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: