• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
DundyTheCroc - майстор
Почиствал ли си филтърчето на системата за картерна вентилация, намира се на дъното в кутията на въздушния филтър под самия филтър?
Leon - специалист
stoianov_n написа:
toolegittoquit написа:
... Дето от Кадет насам нямат хубава кола..Освен ако масларките Астри не ги броиш за коли.
Айдее, специалиста пак се изказа....и ги опрай всичкити опели... :lol: :lol:
Ама да ти кажа, имам два опела и по добре да карам екотек, отколкото зетек. :finga:
Той (специалиста) каквато кола е "наплюл", после такава купува!
:lol:
kuuuuuul - майстор
Слушай колегата ivanovbg разбира ги нещата. :!: Аз от няколко месеца го гоня да го черпя за помощта,а той все ми бяга. :partyman:
Делян - специалист
И тази тема влезе в кенефа :toimonster: аз изчезвам :flucht:
B0bi - специалист
За добро или лошо не е отишла там ...
Снощи след едно продължително спускане, разбирам, че съм на 3 цилиндъра. Рискувах и се прибрах на самоход полекичка (30-ина км). Днес майстора констатира и смени бобина, свещи и гарнитура на капака. Взимам я, всичко точно. След 15-ина км разходка чувам шум от двигателя като да речем от триене /стържене (но "по-пискливо"). Викам майстора. Вади щеката за маслото. Двигателят се "задавя". А-ха да угасне, но продължава да работи, но и с някакво допълнително направо тракане. При връщане на щеката, възстановява "предишната си песен". Вадѝ някакво маркуче (мисля от капака на клапаните) - същия ефект. Каза:"вакуум в картера", но само толкова. Смотолеви, че трябвало да се проучи въпроса, но не конкретизира, че/кога ще я взима за оправяне.
Основното питане е да му се доверявам ли от тук нататък. Човекът е с немалко опит, но ... :? ... все пак не спомена "въпросния клапан". Има ли някаква (макар и минимална) вероятност нещо да е сгрешил, незатегнал ... ?
Колата е 1,6 бензин, 2012г. Ако Иванов има отговор, но е важна марката, ще му пиша на лични.
kr1100 - майстор
пет яну 19, 2024 7:15 pmB0bi написа:
...Колата е 1,6 бензин, 2012г.
Има само един единствен модел с този двигател и то е твоя
ivanovbg - майстор
пет яну 19, 2024 7:15 pmB0bi написа:
За добро или лошо не е отишла там ...
Снощи след едно продължително спускане, разбирам, че съм на 3 цилиндъра. Рискувах и се прибрах на самоход полекичка (30-ина км). Днес майстора констатира и смени бобина, свещи и гарнитура на капака. Взимам я, всичко точно. След 15-ина км разходка чувам шум от двигателя като да речем от триене /стържене (но "по-пискливо"). Викам майстора. Вади щеката за маслото. Двигателят се "задавя". А-ха да угасне, но продължава да работи, но и с някакво допълнително направо тракане. При връщане на щеката, възстановява "предишната си песен". Вадѝ някакво маркуче (мисля от капака на клапаните) - същия ефект. Каза:"вакуум в картера", но само толкова. Смотолеви, че трябвало да се проучи въпроса, но не конкретизира, че/кога ще я взима за оправяне.
Основното питане е да му се доверявам ли от тук нататък. Човекът е с немалко опит, но ... :? ... все пак не спомена "въпросния клапан". Има ли някаква (макар и минимална) вероятност нещо да е сгрешил, незатегнал ... ?
Колата е 1,6 бензин, 2012г. Ако Иванов има отговор, но е важна марката, ще му пиша на лични.
Ти мислиш, че всички коли са еднакви ли? Да беше питала блондинка, да е простено. Предполагам опел. В капака на клапаните има клапан който се е пробил. Сменя се капака.
Аматьор.
Жалко е, че множество гаражи работят "профи", с персонал, който не е изучавал материята.
B0bi - специалист
Духач.
Не говори! Мисълта ти смърди! Човекът е работил в квалитетни маркови сервизи до пенсионирането си. Никой не е съвършен и не може да знае всичко в днешния динамичен свят. Вероятно с изключение на някакъв си пожарникар, низвергнат полицай ...
"Оди се пери" ... беше казала Лепа Брена в един филм :x
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Защо се получава следния ефект ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: