• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
25th Hour - специалист
Я ми кажи коя екстра предлага се предлага във френската кола а я няма в немска... според мен това беше преди години а сега не само, че ги има ами и ценовата рамка е много по- малка...

Да не говорим за ходовите качества на една френска и една немска кола от еднакив класове..

Не помня френска кола да има водеща позиция в който и да е клас автомобили...

Според мен покупката на френска кола е винаги компромис- отиваш да си купиш някаква кола и понеже не ти стигат парите а държиш на климатик или на еди какво си и алтернативата е френска или италианска кола...

Не мога да кажа, че Рено Меган е по-хубава кола от Опел Зафира например, или че в така наречение "Голфов" клас имат кой знае какви коли...

В луксозния клас или дори в така наречения горен среден сегмент също нямат кой знае какво... само вижда колко C5 и Пежа 607 има по улиците и сравнете с това колко БМВ 5, Мерцедес Е, Ауди А6 има...

За мен имат много хляб да изядат докато започнат да правят стойностни коли...

Колкото и странно да е единствения напредък който е осезаем,видим и на почит от купувачите са спортните модификации на малкия клас... там имат готини попадения и доста продадени коли...
crez - майстор
Немското производство отдавна загуби доверието на потребителите. Тези които работиха за немското качество бяха старото поколение немци, организирани,съвестни, ама те измряха. Сега във всички немски заводи работят сбирщина от всякаква раса, а младите немци нямат нищо общо със своите деди. Колега сола 180, спомни си началото на демокрацията у нас, напълни се България с немси коли,особенно опели (кадети и вектри)и WV, хората се напатиха от "немското качество" и преминаха на френски, италиански и японски. За последните може да се каже само добро,тези с дръпнатите очи работят съвестно. Относно стандартните екстри, французите слагат най-много в сравнение с другите,(отвори ценови листи и сравнявай) тук спор няма. В нито една западноевропейска кола няма гресьорки на местата които се нуждаят от смазване, японеца е сложил навсякъде.
сола 180 - специалист
Крез не се измъквай с японските.За тях никой нищо не е казал.

Абе 25-я ти за кво продължаваш да се бориш?Казах ти една поговорка.Оставяй ги .
crez - майстор
25th Hour написа:
Опел Зафира например
С тази кола може да ти изпадат пламбите, то бива твърдо окачване, ама пък такова дървено.... :x . ГАЗ 53 вози по-меко :lol:
сола 180 - специалист
Типично за човек с френска кола.Като няма какво да каже и веднага-"ама те немските много друсат". :lol: :lol: :lol:
puh4 - специалист
имах собствен бизнес, а тя беше свързана с много ходене затова стана така
puh4 - специалист
сола180
puh4 написа:
имах собствен бизнес, а тя беше свързана с много ходене затова стана така
25th Hour - специалист
Зафирата вози а Мегана превозва... разликата е голяма, за окачването и дума не може да става, моторите са 3 класи отгоре...

Най-смешното- мегана гние като идиот а Опела в тия години е доста здрав.

Моля за факти коя екстра предлага Рено Меган, която омразният Голф 3 или омразната Астра не предлагат. При идентични мотори кой е най-пъргав, здрав и разхода...

И само още нещо- "японските" коли за които говорите не се правят в Япония и не са дизайн на Японец.... В Япония такива тояги не може да се карат дори и след земетресението...


И те така....


П.С. Не съм най-големият фен на немските возила... но когато се оценява един автомобил или пък колега е писал с молба да му се помогне е хубаво да си казваме нещата както са.

Иначе ако купуваш Рено и пишеш в рено форума кво очакваш да ти отговорят... или в Опел форума или в Вагините форума...

П.С.2. прочетох си поста горе и май почвам да се повтарям за тва спирам...
Последна промяна от 25th Hour на вт мар 15, 2011 9:31 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
сола 180 написа:
Типично за човек с френска кола.Като няма какво да каже и веднага-"ама те немските много друсат". :lol: :lol: :lol:
немските, освен че много друсат, често се и чупят, частите са им скъпи, сервизите - още повече... отделно, че са грозни, стар дизайн, неграмотно направени и т.н.

единствената точка, в която водят - това е рекламата...
Chefo77 - майстор
То и аз да взема да спра ...
Нито карам френска кола, нито пък съм кон с капаци ...
Ама се сещам, че Рено и ПСА ГОДИНИ НАРЕД даваха и дават мотори на много големи марки ... ФВ и Опел нищо не дават. Всъщност ... първите дават само на сателитите си, вторите купуват откъдето каквото сварят.
25-ия час - не казвам че ги няма екстрите, а че ги няма на тази цена и в този клас. Колко ли Г2-ки има с елстъкла например? Ами Кадети?
И има хора, които не се интересуват само от това да стигнат от т.А до т.Б.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Рено 19 или Рено меган" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: