trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Съб Окт 25, 2014 8:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 121 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Мар 17, 2011 10:09 am 
майстор
Аватар

ditronix написа:
И ние имаме снимки :-D Някой познава ли си немското возило :rolleyes:

Това не е ли лада,те имаха същите проблеми и пълнехме праговете с горяло масло. Чефо77 откога англичаните правят коли и особенно тази измислена марка. Имам един комшия като теб, луд по ровър, смени няколко досега, кара последния модел и постоянно е в сервиза. Все плаче че му одрали кожата скъпи части, скъп труд. последното беше някакъв накрайник който се призвеждал в Индия го чака 2 месеца.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 17, 2011 5:24 pm 
специалист

Не е ЛАДА-погледни емблемката на предния калник :) :-D :-D

Прикачени файлове:
Коментар на файл: Проблеми с инжекцията
113.jpg
113.jpg [ 40.69 KiB | Прегледано 2206 пъти ]

МнениеПубликувано на: Чет Мар 17, 2011 7:17 pm 
майстор
Аватар

Crez, нещо не мога да те схвана ... уж съм на твоя страна, пък ми хапеш колата ...
Англичаните правят коли много отдавна, специално Ровър - от началото на 20-и век. И чак пък измислена ... Имам почти 50 К км с 2 Ровъра, 200 бензин и 400 дизел - почти никакви грижи с тях. И като казвам почти никакви, имам предвид наистина никакви - масла, филтри, накладки. Бушон нямам изгорял даже. Части има, поне за 200/400/600 и не бих казал че са скъпи - друг е въпросът че се спекулира с цени. Като съм доволен от един продукт, не виждам защо да го плюя и да го сменям - няма кола в класа на 400, която да превъзхожда Роро - да, има малко по-икономични, малко по-красиви, малко по-наекстрени. Но здрави - тцъ. Предполагам за приятеля си имаш предвид 75 - можех да взема такъв и точно ненадеждността и цените на частите му ме спря - и там вече говорим за цени. Поддържаш БМВ - тя колата е на 90% Е46. И колко са напатили от майстори няма да ти казвам :) А в доста градове си имаме читави майстори - ако му "трябват", кажи.

Ключът се нарича КЪСМЕТ - казах по-горе за приятелчето с Пасат-а - много надежден автомобил по класации, неговата акула обаче беше леко глуха. Много талаш се вкарва у нас за жалост :(
И сега трябва да се извиня на автора за офтопика.

Последна промяна Chefo77 на Чет Мар 17, 2011 7:18 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 17, 2011 7:17 pm 
специалист
Аватар

Ама вие сте голям майтап.Само четете отгоре -отгоре и бързате да плямпурите.Лагуната не е моя(опазил ме бог), на един колега е , когото съжалявам.Както и всички други с тая марка.Дядо Крез твоята кола нали знаеш, че е обявена за пълна издънка.

Спокойния я не ми се плюнчи и не ме наричай селянин защото ако знаеш къде живея ти ще се почувстваш пълен селяк.А за разхода който пишеш ще ти кажа , че си писал на принципа на мъжете когато си казват размера на члена-винаги добавят 4-5 см.Та и ти повишаваш скороста с около 30-40км/ч и същевременно сваляш реалния разход с около 1-3 л/100.Казах вече-лъжете себе си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 17, 2011 7:32 pm 
специалист
Аватар

Мисля, че темата е одавна за затваряне. Дано човека си е купил запазена кола... :butthead:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 17, 2011 7:40 pm 
специалист

най после се появи сола, откога те чакам.
изкам да ти кажа , че всяка кола дали от картон или карбон заслужава уважение.
не мога да разбера такива като теб с диагноза: (загоряла тенджера) взимат участие в такива теми.
питах нещо, пикал сам срещу вятъра сорри но такива като теб се броят на пръсти в този форум да пишат глупости

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 17, 2011 9:18 pm 
специалист

На дядо Крез колата е обявена за пълна издънка!И затова дето се обърнеш тука по пътищата-само такива като неговата кола!Специално за България направени,след като са ги произвели са ги дали на безработни да ги карат по линия на временната заетост,да им навъртят по 200-300 хиляди километра и после да ги продадат тук за заблуда на противника :lol: И ще попитам знаете ли какво трябва да носи със себе си всеки горд притежател на ГОУФ?Оговорът е много прост-разписанието на влаковете и автобусите.Та достатъчно оспамихме темата на човека,утре може би никой няма да се сети как е започнал тоя сеир тук.Последен фотофакт от мен:

Прикачени файлове:
115.JPG
115.JPG [ 53.02 KiB | Прегледано 2173 пъти ]

МнениеПубликувано на: Чет Мар 17, 2011 9:42 pm 
специалист
Аватар

Абе провадийски бек спри се бе.Тея снимки сме ги гледали преди години.Не си актуален.И знаеш ли каква точно е колата на Крез??????

Ха ха ха гледахте ли рекламата на Загорка току-що?????Пак ви промиват мозъците нали????

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 18, 2011 10:21 am 
майстор
Аватар

Леле,ама тука било мн. весело,аз пък да не забележа....на мойто пежо-306 1.9DHY без грам ръжда- за 4 год. съм му сменил само един обтегач на ремъка и подгреващите свещи :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 18, 2011 11:44 am 
специалист
Аватар

САМО ЦСКА!!!

Революционна идея-вместо да се развиват свободните енергии, по - добре да се освободят сегашните енергии. Те в началото са били свободни. Да се оплача, изкопах си кладенец за свободна вода, сега ми искат такса :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 18, 2011 4:29 pm 
майстор
Аватар

Chefo77, прости ми нещо лично. Честно казано освен ровъра на комшията нямам друг поглед върху тези коли, повечето е от приказки на "майстори". То, колата е като собствената жена, за други може и да е грозна, но на мен ми върши работа. :lol: сола 180, сине че съм дядо дядо съм ама на внуците си :) , а колкото до колицата ми може и да е издънка, но аз си я харесвам, доставя ми удоволствие като я карам и мисля че това е достатъчно. Сядал съм зад волана на много коли, започвайки с москвич-403(с две велоогледала по средата на калниците) и до сегашните последни модели, все е возия, коя по-добра коя по-лоша. Всичко е въпрос на вкус!....казал котарака и се облизал под опапката. :tonqe:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 8:59 am 
специалист

Sola 180 ти явно имаш някакъв неистов страх от френските коли! :lol: Иначе не мога да разбера глупостите,които си написал...Няма смисъл да се спори с теб само ти давам следния пример:
Мои познати съвсем скоро си закупиха Сеат Ибиса (сега ще кажеш,че сеат няма нищо общо с ВАГ) да,ама не...защото сеата е с вездесъщия 1.9ТДИ мАтор и понеже,видиш ли мАторя бил някаква междинна модификация та обслужването му (ремъци,ролки и т.н.)струваше 2 пъти,колкото обслужването на моето Пежо 406 2.0HDI....Тааа кво викаше за цените?Повярвай ми от както имам Пежото съм го сравнявал с почти всички марки от класа и да ти кажа честно харесват ми единствено комбитата на Ауди!
Единствения проблем на френските коли (който го няма при неските)е торсиона....и аз точно за това си купих Пежо 406,понеже то не е с торсион!
Както казах и по-напред имам Пежото вече от година и половина и съм минал 40 000+ км и освен консумативите съм сменил още демпферната шайба,шайба на алтернатора,тампон на скоростната кутия(беше скъсан още като купих колата) и стига толкова!
Дай да си говорим истината!Дали ако имах немски автомобил от същия клас щях да съм сменил по-малко неща?
Другото са празни приказки....казваш "вярвайте си...."ами как да не си вярвам като си гледам джоба и като си карам с удоволствие колата!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 10:55 am 
Дървен философ
Аватар

голяма веселба тук...

а ние с хидравличните ситроени - какво да кажем :partyman:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 5:55 pm 
специалист
Аватар

Почерпете за возията и тези (мен :-D ) които искат такива. :drinkers:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 7:54 pm 
специалист
Аватар

Айде топли от днес.Тая на крика и сменяха цилиндърче миналото лято.Излизам днес и я гледам пак на крика.

Другото познайте какво е .И има ли нещо да липсва. :lol: :lol: :lol:

Прикачени файлове:
Р19.jpg
Р19.jpg [ 29.82 KiB | Прегледано 2034 пъти ]
Кутия.jpg
Кутия.jpg [ 45.95 KiB | Прегледано 2034 пъти ]

МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 10:12 pm 
специалист

Колега, следващата седмица ще си обявя Мегана за продажба, защото ми подариха нова кола. Мога да ти кажа, че разхода на меганчето е супер(4-4.5 извънградско) не искам да ти рекламирам моята, за това и не ти давам оферта dci-то е много икономичен мотор 5години я карам и освен масла друго по двигателя не е имало да се пипа, обикновенно имат лек теч на масло при турбото заради компресията, но това не е грижа - стотина грама на десетина хиляди километра, докато немските обичат да харчат масло като луди;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 10:41 pm 
специалист
Аватар

Да се сравнява Ц5 или 406 със Ауди А6 е меко казано несериозно... иначе Аудито наистина има не ефтина поддръжка, но със сигурност е 2 класи отгоре и като возене, и като каране и като динамика...

А това, което казва колегата за обслужването на 1.9 ТДИ мотора на Вагините и 2 литра HDI на Пежо просто не е вярно... мога да ти дам цените да видиш кое е по- скъпо за относително еднакво динамични мотори..

И я кажи демпфера на Пежото кви пари е... щото е колкото на всички други...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 10:55 pm 
майстор
Аватар

Ооо, да се сравнява С5 с хидропневматика с А6 не е несериозно, а е чиста проба глупост. НЯМА автомобил, който да се опре на возията на Ситроен (като изключим доволно скъпите модели).
Или както се изказа брата преди време (когато имахме Ксантията) ... "Не ми прави впечатление как вози Ксантията, прави ми впечатление какви каруци са другите коли".
Динамиката зависи от мотора. Но иначе да - при близки мотори А6 е по-динамичната.

Сола, цилиндърчето ли е протекло? И какво липсва на картинката?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 11:02 pm 
специалист

25th Hour написа:
Да се сравнява Ц5 или 406 със Ауди А6 е меко казано несериозно... иначе Аудито наистина има не ефтина поддръжка, но със сигурност е 2 класи отгоре и като возене, и като каране и като динамика...

А това, което казва колегата за обслужването на 1.9 ТДИ мотора на Вагините и 2 литра HDI на Пежо просто не е вярно... мога да ти дам цените да видиш кое е по- скъпо за относително еднакво динамични мотори..

И я кажи демпфера на Пежото кви пари е... щото е колкото на всички други...

След 97 година 1.9 дизелите на VAG са с 4 ролки с малки изключения. Цената на ангренажния комплект е повече от два пъти по-висока от HDI на PSA.

И нещо в подкрепа на колегата Chefo77 http://www.vbox7.com/play:85da9a2e

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 11:09 pm 
специалист
Аватар

Ти на возията на това нещо поведение на пътя ли му казваш... или мислиш, че като вози като ладия е страхотно.. това е има хидравлично окачване е 100% недостатък а не предимство това мога да ти го гарантирам... и поискай от някой да се повозиш в аналогична кола.. мерцедес Е например... там има возия... това е пътуване с корабче по Дунава... същото поведение и същата скорост...

Това е за което писах преди няколко страници... франсетата има странни инженерни решения... странно за производители, които очевидно могат да правят коли....

А това, което си писал за ангренажа вярваш ли го??? защото май не си сменял ангренаж на такива коли и малко наизуст говориш...

А за клипа... и кво сега...Ц5 е по яка кола от БМВ 5 серия така ли :weedman:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 121 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа