Всички имаме коли, нали ?
agj - майстор
Сега в Кауфланд има промоция на Монбат Dinamic.А аз май ще трябва купувам , моя още пали но не се знае като дойде зимата как ще е!
Какво е мнението ви за тези акумулатори? 44Аh -69,99лв.
Дали няма да има проблем с гаранцията ,защото една от продавачките казва че трябва да се ходи на сервиз за проверка на колата и поставяне на акумулатора,но на информация казват че няма нужда от ходене на сервиз …и при евентуален проблем по време на гаранцията де се обаждам до Монбат но това е доста замотана работа … струва ми си проблемна такава гаранция . :?
stanetzz - специалист
Със сигурност ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да отидеш в сервиз от списъка в гаранционната карта, където да ти замерят дали имаш нормален заряд , и да ти заверят гаранцията. Това е без значение дали е купен от Кауфланд, Метро , или който и да е друг супер хипер маркет.
Иначе за Монбат - докато е в гаранция, ще работи. Ако му изгори клетка преди да изтече , ще ти го сменят без проблеми.
Ако имаш много голям късмет, може даже да издържи и цяла година след гаранцията.
25th Hour - специалист
Монбат е леко като Жигула, или попадаш на бройка или греда. При мен беше греда....тва е кофтито...а гаранцията никога не съм я ползвал, което си е моя грешка...
petkomz - специалист
25th Hour написа:
Монбат е леко като Жигула, или попадаш на бройка или греда
На баща ми на жигулата един изкара 8 години, но знам и много случаи при които не могат да изкарат и гаранцията!
Chefo77 - майстор
Говорете в минало време, колеги ...
stanetzz - специалист
Абсолютно минало време !
Такава преебавка с тази марка не бих потретил. На два пъти съм ползвал такъв- уж по-високият клас, и с голям стартов ток, като за дизел. Първият беше сменен в гаранция заради изгоряла клетка, а следващият изкара още малко отгоре. За сравнение- Бош Силвър S3 от Метро се ползва от 4 години на същата кола, и още държи.
ArturDent - Почти Безобиден
agj написа:
... една от продавачките казва че трябва да се ходи на сервиз за проверка на колата и поставяне на акумулатора,но на информация казват че няма нужда от ходене на сервиз …и при евентуален проблем по време на гаранцията де се обаждам до Монбат но това е доста замотана работа …
Да трябва да ходи до Монбат-сервиз, за да ти замерят зарядния ток/напрежение и да ти заверят гаранцията.
А на кифлата от Кауфланд да и кажеш да прочете Закона за защита на потребителите!
Дефектна стока се връща на търговеца. Търговеца се занимава с сервизи и т.н. Ако не ти го "поправят" за 30 дена са длъжни да ти върнат парите. Трябва да пазиш касовата бележка.
Pinto - специалист
Имал съм два акумулатора Монбат. Единият 44 Ач изкара 8 години, а другият 55 Ач кара вече 5-а година. И аз мислех да си взема от Кауфланд, но въпроса с гаранцията е много сложен. Казаха ми, че Кауфланд дават 1 година и трябва да отида в сервиз на Монбат където след замерване ще ми дадат още една. Стори ми се много сложно и объркано и си взех друга марка с редовна 2-годишна гаранция, макар и да дадох 20-25 лева отгоре.
torbalan - Дървен философ
Като купих ситроена - Сложих монбатски... Изкара пет години и сдаде багажа.
Следващия, който купих - пак монбатски...

Трябва да уточня, че имам приятел електричар и всяка есен, като застудее - мери гъстотата на акумолатора и го дозарежда, ако е необходимо - долива му и водичка...
igt - специалист
Принципно 44 амрепа е доста слаб акумулатор.
Аз имах 55 ампера и искара пет зими, което за сумата отделена за него е повече от добре от моята гладна точка.
Всичко е въпрос на късмет и добра експлоатация.

Тема "Монбат Dinamic" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: