• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всички имаме коли, нали ?
null - специалист
Пък какво да и става - аз например единия път замразих изпарителя.
Маркучите до него бяха като стоманени.
И после лятото се наложи да сменям мембраните.
Вярно е нищо работа, но като замръзне не върви.
pn22 - помощник
Колкото и да си говориме/пишеме/ винаги ще се връщаме на изходна позиция,а именно:за додра работа,бесрпроблемно палене на който и да е вид гориво трябва запалителната система да е изправна-свещи,кабели,капачки,палци и т.н.т. и да отговарят на предписаните от производителя.А колкото до замръзване на изпарителя единствената причина е липсата на подгряване/антифриз/.Всички коли при загуба на охлаждаща течност първо губят вода от радиатор парно, изпарител и накрая двигател с цел до последно двг. да е защитен от прегряване
kuuuuuul - майстор
Както колегата по горе каза има си нагреватели на тапа за блока,работи на 220в,ако не си в къща избираш си един подходящ стълб за улично осветление и си готов.Разбира се има и други варианти да пъхнеш нагревател в охладителната система,сега поне могат да ти направят какъвто искаш.
staho - напреднал
Ето на тази конзола се слагат 3 свещи за подгрев на антифриза около 200 вата е едната.Монтирах на Пунто дизел тази система със свещи с реле и т.н. както си е реда.Когато е мн студено при минусови температури,паля колата включвам свещите и слад 2-3 мин започва да се размразява предното стъкло и да се усеща топъл въздух от парното. След може би 5.мин работа на двигателя и тези свещи вече той си е затоплил и се изключват.Преди да ги сложа колата заграяваше мн по бавно.По бавно имам предвид че около 10мин за да започне да топи леда отпред.
конзолата се монтира на един от мъркучите за парното колко може по близо до радиаторчето

Прикачен файл

blok_813.jpg
blok_813.jpg (22.27 KиБ) Видяна 8111 пъти
NEMESIS - специалист
С тия подгревните свещи е пълен ташак работата.Палиш колата на студено :!: Номера е да се избегне това защото е лошо.
Основно с всякакви предпускови подгреватели се цели именно и само едно-да се избегне студеният старт :!:
staho - напреднал
Ами незнам дали е ташак или не но аз съм много доволен от резултата който целях.
NEMESIS - специалист
staho написа:
Ами незнам дали е ташак или не но аз съм много доволен от резултата който целях.
И какъв резултат постигна?Греят охлаждащата течност и стартираш с топъл двигател ли?
LZ - специалист
По повод изпарители с подгряване. Това далеч не е абсурдно и се прави. Как според вас се правят да работят колите с въздушно охлаждане на газ? Един от методите е този. Щях да правя един Ситроен с боксеров двигател така, но така и не стигнах до там. Може би някой ден ....
25th Hour - специалист
Дано не оаквам темата, но за 3-4-5 минути подгряване на колата на бензин ще се прави атомна електроцентрала ли? Какъв е смисъла на цялата цигания с бързовари, свещи и не знам си какво? Палиш и на колата и трябват 3-4 минути за да отвърне и да си караш като пич особенно при голфа....
NEMESIS - специалист
Това поставя под въпрос всичките системи като подгревни печки и предпускови подгреватели и дори ги прави напълно излишни след това изказване :roll:
По тази логика ако караме-аз казвам че и подгревните свещи на дизеловите автомобили са излишни.Танковете и те са дизели пък нямат подгревни свещи-локомотивите също.За какво са пък тия свещи за подгрев я-айде на боклука свещите и тапи там на тяхното място-хем и поевтино идва/няма да се купуват свещи/ :wink:
Дори тука в България понеже зимата е мека-защо са тия топлоизолации по жилищата?За какво се слагат парно,котли,печки и подобни-че колко е то минус 15-20 градуса :lol: Колата пали на минус 20-и човека също му няма нищо на минус 20 хах.
Само че моите преки наблюдения сочат друго-много по топло от минус 20 градуса над 70 процента от колите имат проблем с паленето-гледам ги как тичат покрай блока и се борят като свиня с тиква с акумулатори и гореща вода с кофите и чакат някой да им даде ток.
Ама иначе са излишни тия подгреви-те са мислени ей така от хората щото си нямат работа :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "подгряване на изпарител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: