• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всички имаме коли, нали ?
stiv1961 - майстор
Моят изпарител замръзва веднага /със запалването още/. Я дай малко инфо, ако може и снимки на Мазда-та, че да махам и аз изпарителя :-D . И без това трябва да му сменям вече карантиите, защо да се набутвам още 30- тина лева. като е течна фаза, нека да е течна :-D :-D
ieiei - специалист
защо да се набутвам още 30- тина лева
Става дума за много х 30.Всичко е различно.
stiv1961 - майстор
Що бе, оригинален комплект мембрани, о-пръстени за Ловато ги намерих за 30 лв.
ieiei - специалист
За течната фаза #-o
stiv1961 - майстор
Честно казано само съм чувал за тези инжекциони, но не знам нито цена, нито дали може да се монтира на ,,моно" и какви разходи дава. Ноооо, това е за друга тема, извинявайте :|
Smarin - специалист
От 4 години карам само на газ , няма зима няма лято. Важно е само да поработи на място няколко минути (когато е найстина много студено)
На тези , които пазят колата повече от себе си и карат на бензин , за да не си "батисват" двигателя , мога само да им кажа евала ;)
kuuuuuul - майстор
25th Hour написа:
Това, което си написал е наистина гениално. Обясни ми ако обичаш, защо колата на ниски температури пали по-лесно на газ отколкото на бензин? И какво значение има в първият старт дали двигателя е инжекцион или бензин? Повече ми е интересно около първият въпрос.
Е, ми той отговора се съдържа в твоя въпрос :lol: щом не правиш разлика м/у газ и бензин аз какво да ти обяснявам.Само така м/у другото,не че има съществено значение, но с газови уредби се занимавам повече от 30г.
stiv1961 за да ти замръзва веднага изпарителя нещо не е на ред,може да е високо и да преви въздушна възглавница или нивото на антифриза ти е ниско или нещо друго :?

Ето тука малко за свойствата на пропан и бутан
http://www.gastradebg.com/pagebg.php?P=2&SP=31
Последна промяна от kuuuuuul на чет яну 19, 2012 8:12 pm, променено общо 1 път.
stiv1961 - майстор
И аз си го помислих това, но така купих колата- изпарителя е една идея по- високо от нивото в разширителното казанче. Пък и вече 5 години нищо не съм пипал, сега купих комплект мембрани и ще ги сменям, че май от спичането имам проблем с разхода :?
kuuuuuul - майстор
5г. си е много време,със сигурност мембраните са се удървили,смени непременно и гумичките на клапанчетата и винаги поддържай нивото на антифриза до горе ако няма вариант да свалиш изпарителя малко по надолу. :partyman:
stiv1961 - майстор
Ще докладвам, в комплекта има и клапанчета- 3 на брой май. Мога да сваля малко изпарителя/ заглеждал съм се/ ама все не остава време, но тази зима големи ядове. Само да даде малко топло време и съм аз :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "подгряване на изпарител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: