• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
pavelari - майстор
ей писна ми от тия скапани светофари... Когато се повредят или изпотрошат ги сменят с каквито им попаднат..
На светофар със стрелки се пускат и насрещно движещите се и направо ми се изправя косата. На светофар, на който е редно да се пускат всички - т.е. плътно кръгче - тия отсреща стоят и не ебават а зад мен почва едно злобно освиркване - докато не го науча на изуст - да ама така не е работа да се кара.
На скоро видях светофар направо и надясно, завъртян на 90 градуса /обратно на часовниковата стрелка/ и се ползва за светофар направо и наляво. Че трябва да се внимава е ясно, но ми се струва, че ни вкарват в една кървава игра на псевдо естествен подбор от който да останат съвсем плахите шофьори.
Ще дам и примери с кръстовищата на "късмета" - стига някой да сподели моя проблем....
emil_v r - майстор
Здр. :) зависи за кой град говориш .
На всякъде е различно , на мен левият завой ми е любим .
Ползвам правилото - лявозавиващият ако е врачанин -винаги е пръв.
При трудни ситуаций използвам правилата-
1- десна лента-ляв завой
2- лева лента десен завой :)
Има и още 33 подправила , ако си почитател на стила "селски " ,
кажи да ги описвам .
velsi - Почетен майстор
Вие поне си имате светофари. Нашия град страда от липса на такива. А движението е отвратително.
W123 - специалист
Абе Велси...за какво са ви светофари там.То се знае правилото че който се изкачва е с предимство освен ако слизащия не е по-горна категория.Това Ви стига в Търново,нали си имате три посоки-нагоре,надолу и по стълбите да се ориентирате кой ще премине първи :-D
velsi - Почетен майстор
Хехе, де да беше така. :-D
hygro - майстор
Хе-хе, velsi, открих един светофар в Търново, ама само пет коли стоят на него:

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=43.0 ... 9&t=h&z=18

:wink:
velsi - Почетен майстор
Пет коли да... ела да го видиш в пет часа след обед.... Това е едно от най-инфарктните места. Светофара свети 60 сек червено и познай... 8 сек зелено! :shock:
Проблема е не, че нямаме светофари, а че трябва да са много повече. Но явно трябва сами да си ги купим и монтираме.
shotik - майстор
Velsi,не тъгувай за светофари,защото скоро казаха че в София ще бъдат направени кръгови вместо светофарите.Та ако ги махнат ,кмета ви да ги купи втора употреба ,даже и за Г.Оряховица ще има.
Стефан - майстор
velsi написа:
Пет коли да... ела да го видиш в пет часа след обед.... Това е едно от най-инфарктните места. Светофара свети 60 сек червено и познай... 8 сек зелено! :shock:
Проблема е не, че нямаме светофари, а че трябва да са много повече. Но явно трябва сами да си ги купим и монтираме.
Минавал съм от там доста пъти. За мен е нормално регулирано, защото не бързам за никъде.

А аз съм за кръговото пред сфетофарното регулиране на потока. Не напразно в Марсилия/ и още доста градове във Франция / има 3 кръстовища със сфетофар, и 330 с кръгово. Интересното е, че няма задръствания. И там никой не свири с клаксона, не псува, и не нервничи. В нормалните държави са го измислили, ама ние само се мислим за голямата работа. :lol:
shotik - майстор
Стефчо,та нали в Англия е измислен светофара за да регулира.Аз съм по склонен да приема премахване на лев завой,както даваха във филм за Испания,където ако искаш да пътуваш в лява страна по посoка на движението,подминаваш кръстовището ,на следващото завиваш на дясно,после пак на дясно и пресичаш пътя от който си дошъл,това го има и в София на ж.к Лагера по бул Цар Борис III през локалното платно.
  • 1
  • 2

Тема "лев завой" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: