Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Давам ъпдейт на метода със скобата.

Но първо - При мен пищеше не само когато пусна водата, но и когато съседите я пуснат .. което вече е наистина досадно. С махането на белите тръби и слагането на меките проблема изчезна без следа ( и със слагането на нов предпазновъзвратен вентил, защото от много базикане пластмасовата резба си отиде).

Та за връзката - при мен има особен проблем - по тръбите тече ток от съседете ( от съседите, защото фазомера писука за слаб ток, дори когато бойлера не е в мрежата, а няма откъде другаде да идва.. та съм малко прецакан.) От там ми идват и терзанията с течащи меки връзки (нагряват се от тока и прогарят) Като сложих скобата, няколко железни жили от облицовката на меката връзка правеха контакт с тръбата, към която беше свързана и се нажежиха до червено!!! и разбира се прогори всичко и протече .. та сега съм го сложил така, че да няма контакт и не се нагрява .. докато повикам някой, който наистина разибра от бойлери. Лошото е, че ако проблема реално е в съседите няма да има оправия до деня, в който едно токово изпържване ще ме освободи от мъките..
jekasus - майстор
Трябва да направиш заземяване(зануляване при старата инсталация) на тръбите - разбирам, че са метални. С отделно жило -4 или 6 мм2 до таблото(открито, грозно, ама няма как). Тогава ще ти спрат проблемите с меките връзки.
ПК 40 - напреднал
мека_връзка написа:
Давам ъпдейт на метода със скобата.

Но първо - При мен пищеше не само когато пусна водата, но и когато съседите я пуснат .. което вече е наистина досадно. С махането на белите тръби и слагането на меките проблема изчезна без следа ( и със слагането на нов предпазновъзвратен вентил, защото от много базикане пластмасовата резба си отиде).

Та за връзката - при мен има особен проблем - по тръбите тече ток от съседете ( от съседите, защото фазомера писука за слаб ток, дори когато бойлера не е в мрежата, а няма откъде другаде да идва.. та съм малко прецакан.) От там ми идват и терзанията с течащи меки връзки (нагряват се от тока и прогарят) Като сложих скобата, няколко железни жили от облицовката на меката връзка правеха контакт с тръбата, към която беше свързана и се нажежиха до червено!!! и разбира се прогори всичко и протече .. та сега съм го сложил така, че да няма контакт и не се нагрява .. докато повикам някой, който наистина разибра от бойлери. Лошото е, че ако проблема реално е в съседите няма да има оправия до деня, в който едно токово изпържване ще ме освободи от мъките..
Провери за слаба връзка на нулата в апартаментното табло,ако имаш възможност провери как е положението и в електромерното табло!
lov - майстор
Писал съм го и друг път. В повечето случай проблема е в централното табло на блока особено в тези които се строяха на времето на юруш. Те тогава и общака са го пращали за електричар. Да не казвам голяма дума но почти на 100% централните табла са с алуминиеви шини и кат пратят един такъв и ги намотае както той си знае ела гледай сеири. Особенно сега както се почнаха ремонтите заради изгнилите поцинковани тръби и някой по на долу е прекъснал тръбопровода с полипропилен.
GROHE Bs - специалист
lov написа:
И какво очакваш да изкара още някоя седмица или месец и да се пукне от ново. Да не би да се надяваш че гумения маркуч вътре е прегорял само в края. :lol:

Отдавна за мен меките връзки са забранено понятие. За тези връзки въпроса е не дали някога ще се пукнат защото това е сигурно. Интересно е само кога и какви ще са щетите след това. :?
Колегата по горе е описал как се прави с тръба с алуминиевата вложка. По добро решение за сега според мен няма.
Шефе стоящите батерии кво ги праим бе мой.Много малко са на пазара с твърда връзка.Бойлера е лесен и да изпляска почти винаги е в мокро помещение със сифон.Искам да покажеш как се монтира стояща кухненска батерия обезопасена по твоя метод-меки връзки никога.Щот поразиите са в кухните и от там в трапезарията и паркета дроб. :mrgreen:
lov - майстор
На туй му се вика пресметнат риск. :x За това не съм си сложил стояща батерия в кухнята макар че дори и да изпляска съм със плочки и сифон на пода. А както сам знаеш има и с твърда връзка. Е били рядкост на пазара не мога да давам акъл всеки си има глава на раменете.
kozl - майстор
Мека_връзка щом празния клапан е пластмасов предполагам бойлера е Елдоминвест. Този клапан е по - различен от масовите, защото при повишаване на налягането в бойлера при загряване през него се връща вода към тръбите за студена вода. Така са го измислили с идеята да не прокарва клапана.
Моя бойлер съм свързал с полипропиленови тръби + 2 холендъра на всяка връзка и всичко е разглобяемо, но за това трЕбе и поялник.
gecata1059 - специалист
igt написа:
Все ми се струва, че пищенето идва от котления камък на нагревателя.
Ако може пояснение.И на мен ми се случва на 2-3 пъти.Като пусне жената чешмата в банята и се чува пищене и вибрация за момент.При пускане на топлата вода.Втория път като се случи бях в кухнята и веднага отворих топлата вода да тече.Стори ми се ,че водата беше мътна за момент.Помислих си дали не е от ръжда по тръбите която се е събрала и при рязко отваряне на крана, се получава вибрация докато излезе.
gecata1059 - специалист
И аз съм за проверка на нулата. Преди година преживях тази ситуация.Една вечер комшийката ме викна да и видя бойлера,защото има в него топла вода ,а не е включен.Действително беше така. Помислих си че на някой друг му е прегрял бойлера и през клапана е върнал вода.Не намерих друго обяснение и се прибрах.После разбрах че са и поправяли бойлера и са и казали да провери за слаба нула.На другия ден ме викна ,че и се чуло че етажното табло жужи.Отворих го и видях че изолацията на нулевия кабел за нейния и моят апартамент се топи.Повикахме енергото и те отрязаха кабела и го удължиха.На другия ден отворих за проверка и чувам звук като от заваряване.Главата на болта за които са захванати нулевите кабели се топи. Не го бяха видели защото беше от вътрешната страна на шината.Пак ги извикахме и решиха проблема като завиха всички нули на болт 8 мм. Но казаха че сме били на границата да отпадне нулата.Затова бойлера на комшийката е греел.При слаба нула,той се е занулил чрез металните тръби които отиват в земята.
kozl - майстор
Как ли е свързан бойлера към тока? Ако е през бойлерно табло, то прекъсва и фаза и нула. Няма как да се затвори веригата нула - земно към поцинковани те тръби. Всъщност може ако корпуса на бойлера е свързан с трети проводник към шина нула в ап.табло.
Вибрации във водопровода се получават при преминаване на водата през стеснени участъци. Такива са спирателните кранове (смесители). Когато трептенията съвпадат със звуковите честоти ще ги чуваме. Е случва се да се получи резонанс в някакво положение на отваряне на кран и става отврат. Като завибрират тръбите се отлепват и натрупванията по тях. Водата е мътна.

Тема "Смяна на мека връзка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: