Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте!
Ще си правя баня в спалнята и смятам да направя преградна стена от влагоустойчив гипсокартон. За повечето неща съм си уредил майстори. Но, питането ми е, с какво първо да започна? С полагането на тръбите и съответно замазката, или първо да започна с преградната стена и после да полагам тръбите и замазката?
jekasus - майстор
Стена - тръби - проверка за течове на тръби - замазка.
Ако на стената ще има тръби, ГК се слага първо към банята,след проверка за течове се затваря и откъм спалнята.
chapara - майстор
И преди да се затвори от към спалнята се мисли за закрепване на мивка и други тежки елементи по стените на банята, защото после е #-o . Тотална надеждна хидроизолация, по стени и готова вече замазка, с ленти по ъглите, защото предполагам от долу е сухо използваемо помещение и да няма с комшията :axe: В общи линии не трябва дори да има съмнение за капка надолу. :wink:
Редно ли е преди замазката и след замазката (разбира се) да намажа с хидроизолация. В къща ще се случва цялата олелия и отдолу няма баня, а спалня. Мерси за отговорите!
ПП: През стената няма да минават тръби, тя ще бъде за параван! :-D Няма да се закачва нищо на нея, освен вратата.
chapara - майстор
toshev89 написа:
Редно ли е преди замазката и след замазката (разбира се) да намажа с хидроизолация. В къща ще се случва цялата олелия и отдолу няма баня, а спалня. Мерси за отговорите!
ПП: През стената няма да минават тръби, тя ще бъде за параван! :-D Няма да се закачва нищо на нея, освен вратата.
Както си го представям, защо не сложиш една душкабина направо. Някога слагах такава в кухня. Правиш две стенички в ъгъла с плочки и монтираш. За свдение има и по голями кабини с порцеланови корита. Ще стане доста по безболезнено. :wink:
prascho - майстор
Хидроизолация след замазката. Прави се замазка с наклон към сифона /той е най-ниската част в банята/. Смисъла на хидроизолация е, че водата се отвежда към сифона евентуално ако премине под плочките.

П.П. Направо си направи една душ пита без параван. Така от спалнята ще имаш подходяща видимост към душ пространството. Остава само да водиш мацки :). Пространството може да го оформиш с едно голямо огледало на тавана ;).
Ха-ха, добри идеи, но аз ще си произвеждам баш си баня, както си му е редът - с мивка, моноблок, душ и т.н. Не вярвам много на тоя картон, затова няма да слагам нищо на него, освен плочките. Иначе имам и още една дилема. Баща ми се напиня да не слагам прозореца от западната стена, защото цитирам: "там много щяло да духа", но както и да е. Ако не сложа прозореца на западната стена, ще трябва да го сложа на северната, в такъв случай добре ли ще е да сложа вентилатора и прозореца на една страна? Поздрави!
turbocharged - специалист
Можеш да замениш картона с AQUAPANEL ако искаш да стане по-здраво. Представлява циментова плоскост. Цената му е около 70лв. Размера е като на гипсокартон.
Като цяло, я метнете една препоръка за добър майстор, който да направи преградна стена от гипсокартон.
ПП: За София Област става въпрос! :)

Тема "Нова баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: