• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, имам следния проблем ще изграждам баня и тоалетна в помещение дължина 175см ширина 148см и видочина 220см не мога да реша къде да сложа бойлера и какъв да е хоризонтален или вертикален, вертикалния ще ми заеме може би място в някой ъгъл като за "мивка", хоризонталния ще ми е нисък и ще си удрям главата всеки път, ако го сложа над WC или мивката, пода е плоча и тавана също е плоча, като няма никакви постройки над тавана, става въпрос за къща, надявам да ми помогне някой добър самарянин със съвет

П.С. Мога да кача снимка на проекта си начертан за по-добро разгръщане на проблема.приемам и идеи за пренареждане на помещението.

поздрави
dadko - майстор
А бойлер извън банята? Помисли ли и за този вариант. Не се знае какви са помещенията в съседство... Дори и на тавана ( ако е в къща и помещението над теб е твое) също става...
И- колко си висок? При височина на банята 2,20 и диаметър на хоризонталния бойлер 40 см- ти остават 1,80 м. И то не точно над главата ти, че да се удряш, а в ъгъла...
prascho - майстор
Вертикален бойлер препоръчително. По възможност да е в мокро помещение или тоалетната. Над помещението няма да е удобно наблюдението. Ще му действа и промяната на температурата /ако е студено таванско/. Трябва задължително и изход/отводняване/ за вентила в случай на авария.
dadko - майстор
При диаметър на хоризонталния бойлер 38 см и ако приемем, че се монтира колкото се може плътно до тавана- пак остава височина 1,80м.
Ще се удряш в него ако се допираш плътно до стената. Не е невъзможно според мен да се монтита хоризонтален бойлер при тази височина на банята.
Бойлера може да се сложи и по късата стана на помещението. Не се знае какво точно е разпределението

Прикачен файл

toilet_NS.JPG
Kondor1 - специалист
Ако банята е на първия етаж на къщата и отдолу имаш маза - бойлер в мазата и тръби до банята. Минус - малко по-дълъг път за водата. Плюс - нямаш проблем с пространството на бойлера, вида му и т.н.
novgradski - специалист
И един приятел имаше такъв проблем и накрая сложи "проточен бойлер"..."най-малко място и мноооого топла вода"-казваше той.
Kondor1 - специалист
novgradski написа:
И един приятел имаше такъв проблем и накрая сложи "проточен бойлер"..."най-малко място и мноооого топла вода"-казваше той.
Ако има достатъчно мощна инсталация... Защото проточните искат 6kW за да топлят достатъчен дебит. Отделно, че при малко по-некадърен електротехник ще има руска рулетка с всяко къпане. Ако ще е проточен е добре поне да е далече от душа.
ESPACE - майстор
Остави тая песен за 6kW и достатъчен дебит. Ако е лято и температурата на водата във водопровода е 16 градуса, а се къпеш с 35-37 да. Ами на зима с температура във водопровода 4-5гр. и желана температура под душа 43-45гр. какво правим? И преди да се опитваш да ме убеждаваш имам и газов котел и 7kW проточен бойлер та съм в час с това което говоря.
ceco_144 - специалист
И аз съм за хоризонтален бойлер - по-малко място заема, и за мен е по-хубаво като гледка. Живеем от скоро в апартамент и първата работа, която свърших беше банята и тоалетната. Банята е с размери 2,60 м. на 1,10м., а тоалетната 1,10 м. на почти 1 м. Височината само че при мен беше малко по-висока 2,40 см. Сложих хоризонтален бойлер, че предишният собственик имаше вертикален и много място заемаше от пространството на тоалетната. След като го монтирах бойлера, под него си направих една конструкция от растерен таван. Ако стане нещо бързо се разглобява, а и има хубав вид като влезеш.
Ако има желание мога да кача и снимки :) Но както казах и аз съм за хоризонтален таван.
  • 1
  • 2

Тема "главоблъсканица относно бойлер в малка баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: