Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
dpp - специалист
Да обновим малко темата.
Оказа че се, че тея новите механизми с два поплавъка са малко чувствителни към налягането на входната струя вода . Макар че леко регулирахме затварящия поплавък и се оправиха нещата...засега! Оказа се от високото налягане,още преди да се източи цялата вода и да затвори поплавъка клапата, успява да влезе такова количество вода , че поплавъка да не успее да затвори клапана на изходящата в чиния вода! :shock:
PCL82 - майстор
Предлагаш да се намали дебита чрез крана за пълнене ли? Инче пълнещият вентил с поплавък си има филтър и лесно се очиства ако попадне песъчинка и не затваря.
dpp - специалист
PCL82 написа:
Предлагаш да се намали дебита чрез крана за пълнене ли? Инче пълнещият вентил с поплавък си има филтър и лесно се очиства ако попадне песъчинка и не затваря.

Да, намаля се входния дебит. Макар че при мене регулирахме малко двата стержена и леко резнахем хода на поплавъка и се оправи..С долно пълнене е - води се Скандинавия модела. Не видях да има филтър - аз това си помислих първо ама..
fore - майстор
Моят опит с казанчетата е следният.

За Столицата сложих на вече работеща чиния която се миеше от сферичен кран едно Сева Дуо-от пвц захванато към стената.
Механизма му е тип с 3/6 литра вода. Двата бутона се натискат по отделно всеки. Разбирасе това казанче е от нисък клас 35 пари и съответно 1/2 вода се пускаше като за 1/10000 :lol:
След като разглобих повторно механизма, установих че за да увелича водата до 1/2 номера е да отвия никелираните бутони отгоре и като махна капака - отдолу има една гайка на самият ствол под бутоните. Тази гайка я завъртях по резбата и до другият и докрай. Не помня дали бях свалил целият механизъм или на место го направих, но ефекта е 1/2 вода както по време на заряд, така и по количество .
Казанчето е снабдено със стеропор отвътре които трябва да шумо и кондензо изолира, но само трябва, а на практика се поти като прасе и шуми като хидравлика на Краз.
Това за това ПВЦ

Отиваме на Мерцедеса на Видима, които вече е причислен към Идеал Стандарт и се води от тези за износ. Цената му е яко на горе. Но аз го предпочитам за моно блок, защото ми събира карантията и е с лайно-плъзгаща чиния :mrgreen: казанчето е с Френска гарнитура и тнт.

Не помня първата Океан Скандинавия дали я платих 260 или 280 кеш пара и я сложих на Вилата- никакви проблеми - сложих и забравих- кеф ти 1, кефти 1/2 вода.
Както казах гарнитурата Френч- натискаш кой-дае бутон- падат и двата, но подава вода от бутона които си избрал. Не се поти, абе Мерцедес !

Сега пак взех една за Столицата че ще населявам друга бетонна килия в Столицата и цената вече е 300 пари с пазарлъка и марката е Океан Джуниор Скандинавия с променен код и надписи на чинията и бутоните- ИД-Идеал Стандарт ориентиран за износ.
Същият кенеф но по скъп вече. Ще видя дали качеството е това което беше преди 4 години ?!
dpp - специалист
fore написа:
Моят опит с казанчетата е следният.

За Столицата сложих на вече работеща чиния която се миеше от сферичен кран едно Сева Дуо-от пвц захванато към стената.
Механизма му е тип с 3/6 литра вода. Двата бутона се натискат по отделно всеки. Разбирасе това казанче е от нисък клас 35 пари и съответно 1/2 вода се пускаше като за 1/10000 :lol:
След като разглобих повторно механизма, установих че за да увелича водата до 1/2 номера е да отвия никелираните бутони отгоре и като махна капака - отдолу има една гайка на самият ствол под бутоните. Тази гайка я завъртях по резбата и до другият и докрай. Не помня дали бях свалил целият механизъм или на место го направих, но ефекта е 1/2 вода както по време на заряд, така и по количество .
Казанчето е снабдено със стеропор отвътре които трябва да шумо и кондензо изолира, но само трябва, а на практика се поти като прасе и шуми като хидравлика на Краз.
Това за това ПВЦ

Отиваме на Мерцедеса на Видима, които вече е причислен към Идеал Стандарт и се води от тези за износ. Цената му е яко на горе. Но аз го предпочитам за моно блок, защото ми събира карантията и е с лайно-плъзгаща чиния :mrgreen: казанчето е с Френска гарнитура и тнт.

Не помня първата Океан Скандинавия дали я платих 260 или 280 кеш пара и я сложих на Вилата- никакви проблеми - сложих и забравих- кеф ти 1, кефти 1/2 вода.
Както казах гарнитурата Френч- натискаш кой-дае бутон- падат и двата, но подава вода от бутона които си избрал. Не се поти, абе Мерцедес !

Сега пак взех една за Столицата че ще населявам друга бетонна килия в Столицата и цената вече е 300 пари с пазарлъка и марката е Океан Джуниор Скандинавия с променен код и надписи на чинията и бутоните- ИД-Идеал Стандарт ориентиран за износ.
Същият кенеф но по скъп вече. Ще видя дали качеството е това което беше преди 4 години ?!
Океан Джуниор Скандинавия
Да точно такъв е моя модел. Даже скоро ми се чупи капака и се оказа че са под друг номер. Сега поръчвам капак та така - не е лошо моноблокчето.
fore - майстор
Най ме е яд че като се връщам от Вилата и минавам покрай завода в Севлиево, та що не слрях и не завзех от там тоя кенеф незнам. :?

Със сигурност цената му щеше да е не 12, ами 30 кинта надолу. Гледам в старият каталог от 2010, който притежавам че цената когато е излязла тази чиния е била 223, а от магазина съм я взел с 30 нагоре, та ...........

Как пък го счупи тоя капак ? А е под друг номер, защото се монтира и на други моноблоци също. И крепежите му също са под друг номер и тнт.
dpp - специалист
fore написа:
Най ме е яд че като се връщам от Вилата и минавам покрай завода в Севлиево, та що не слрях и не завзех от там тоя кенеф незнам. :?

Със сигурност цената му щеше да е не 12, ами 30 кинта надолу. Гледам в старият каталог от 2010, който притежавам че цената когато е излязла тази чиния е била 223, а от магазина съм я взел с 30 нагоре, та ...........

Как пък го счупи тоя капак ? А е под друг номер, защото се монтира и на други моноблоци също. И крепежите му също са под друг номер и тнт.
Абе чупи се, малко е тясна тоалетната, имам мивка до тоалетната чиния . Седнах малко на една страна и изчатка отляво между двете подпори отдолу - даже по -към задната. Ся ще се ръсна 43лв. Не знам дали няма по -здрави от друг производител и да паснат. Жена ми нещо не харесва това "мръсно бяло" - за 3 години стана още по-мръсно бяло та...не знам.. :?
fore - майстор
Майче няма по здраво !

Аз нали това търсих -здравина, най голямата за да не ми опира достойнството, и най важното да е лайно-плъзгане :-D
Та като добавиш и казанчето с Френч механизма- това е върхът на сладоледа на приемлива цена за нас.

До колкото съм запознат, Идеал стандарт правят и други подмарки за износ повечето и са още по скъпи, а дали са по комфортни не знам ?

Мене лично ме дразни седалката понеже е по топлопроводима и замръзва повече от обикновената пластмаса-сядаш и замръзваш. Другото е че се цапа като обикновените от ПВЦ, а трябва да не се цапа- нали била анти БАК !? :lol:, ама майче само трябва. Моята на село е още чиста, щото не се ползва много, но тук в Столицата ще се поклзва и ще я видиме колко е анти Бак. Като те слушам, майче е само анти :mrgreen:

Ти на какви пари си я взимал колега ?
vladilen - специалист
и като замръзва седалката чупи ли се? :?
не съм чувал и да са антибактериални
а и това не означава че не се цапат :roll:
fore - майстор
За такива ги дават да са - Анти Бак и дрън дрън по описание.
Точно това значи- не порьозна повърхност-гладка и не би следвало да се цапа. Грапавината на материала задържа мръсотията.
Стъклото също е грапаво- но под микроскоп ! :-D

Как да се чупи ? Това не е стъкло ! Просто става по студена от обикновена ПВЦ. Иначе е 100 пъти по масивна от ПВЦ и аз за това се учудих как колегата я е строшил с тия неръждаемите крепежи.

Просто самият материал не е порьозен, не се люспи и не би следвало да се цапа и да задържа мръсотията от кожата ни и други мухали. Но пък е по топлопроводим.

Тема "Регулиране на бутон 1/2 при моноблок на "Видима"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: