• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
lyubo000 - помощник
А колко още мога да сляза надолу за да пробия тръбата на мръсния канал за да свържа др. тръба.
chapara - майстор
Нищо не се пробива, поставя се разклонител :cool:
lyubo000 - помощник
Ето такова отклонение ли се слага?
С какво се лепи има ли специално лепило?
http://tashev-galving.com/images/items/ ... %20421.jpg
batvenko - специалист
Трябва ти разклонител Ø110/50/45°. На втората снимка до тоалетното казанче има такъв. Първата тръба е за отдушник, средната е за дъждовна вода от покрива и третата е за мръсен и фекален канал. ...... Но като чета какви въпроси задаваш по-добре не пипай нищо, че ще имаш неприятности с комшиите от долу /или с помещенията в мазите, ако си на 1 етаж/. Извикай си майстор да ти е мирна главата.
jekasus - майстор
На втората снимка добре се вижда тройник ф50 и стария сифон, за какво да се усложнява цялата работа...? :?
lyubo000 - помощник
jekasus написа:
На втората снимка добре се вижда тройник ф50 и стария сифон, за какво да се усложнява цялата работа...? :?
Трябва да сляза под нивото на пода за да мога да пусна тръбата за мръсния канал, а то е 10 см под пода на банята и евентуално още около 40-50 мм за да се скрие тръбата в пода.
chapara - майстор
С две думи, трябва да се разглоби щранга и да се преправи :wink:
cristality - помощник
Късно те хващам, пък и късно съм се регистрирал, :| но занапред може да е от полза на колеги. Блажна алкидна боя се сваля лесно, но изключително внимателно като се направи разтвор на сода каустик с масова част 1:2, т.е. една част сода каустик към две части вода, или 500 гр. сода към 1 литър вода. Много внимателно с очила, ръкавици и всякакви средства след това кашоподобната (или водоподобна) смес се нанася върху боята посредством четка на дебел слой. След като шупне се маха с шпакла и пак се маже до показването на бетона отдолу. Неприятното идва впоследствие, когато трябва стените да се измият отгоре до долу и да се неутрализират за всеки случай с оцет и вода. Но реално не се вдига прахоляк и шум. Навремето и аз не го знаех и търках като идиот с телената четка и флекса, та си беше хард...
dobri_m - помощник
Честно казано, аз съм виждал как майстори го правят и без много-много да я свалят, при условие, че не им се занимава много-много. С едно малко чукче създават изкуствен релеф по стените (буквално подчуквайки тук там). Идеята е, че по този начин в последствие създават добра основа за покритие с бетон контакт и последващото лепило разбира се. Случаят беше същия - в панелка.
chapara - майстор
Колкото повече боя остава, толкова по компрометирано е лепенето. Бетонконтакта хваща за бетон, за боя - не :-D
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на баня в панелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: