Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
film - специалист
Здравейте. Имам една мивка в банята, но чешмата е само с кранче за студена вода. Какви са вариантите да се прекара топла вода на тази чешма? Трябва ли да се кърти стената за да се прекара тръба?
Евентуално някакво мнение за тези нагреватели на вода на Делимано, които ги рекламират. Вършат ли работа?
Благодаря.
ivanovbg - майстор
Ако не те притеснява, че ще се вижда тръбата може и да не къртиш. А нагревател не взимай, не е за баня такова устройство.
naB4o - специалист
Баба ми на село има такова нагревателче на делимано. Повече от 40-50 години, там не е имало бойлер или топла вода (освен сгрята в тенджерата) и си е перфектно за нея. САМО ЧЕ не е в банята ами в кухничката. Не знам IP-то, ама за баня не ми се чини да е ок.
film - специалист
ivanovbg написа:
Ако не те притеснява, че ще се вижда тръбата може и да не къртиш. А нагревател не взимай, не е за баня такова устройство.
Имам бойлер в банята. Може ли оттам да се хване?
iliya_i - майстор
film написа:
Имам бойлер в банята. Може ли оттам да се хване?
Естествено. От къде другаде ако не от бойлера. Може и от душа, ако ти е по-близо до мивката, но топлата вода в него пак е от бойлера (ако има и вода от ТЕЦ, сложи кран от към топлата на бойлера). Тръбата за топлата вода е лявата на бойлера. Слагаш тетка, преди да влезе в стената, и външно прекарваш тръба над плочките до мивката.
film - специалист
iliya_i написа:
film написа:
Имам бойлер в банята. Може ли оттам да се хване?
Естествено. От къде другаде ако не от бойлера. Може и от душа, ако ти е по-близо до мивката, но топлата вода в него пак е от бойлера (ако има и вода от ТЕЦ, сложи кран от към топлата на бойлера). Тръбата за топлата вода е лявата на бойлера. Слагаш тетка, преди да влезе в стената, и външно прекарваш тръба над плочките до мивката.
Благодаря ти. Ще питам, ако има нещо неясно.

Тема "Топла вода в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: