• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ronik - специалист
Правя си банята, а между реалното правене взех, че си я направих и виртуално :lol: . Сега довършвам водопровода, пуснах за тест водата на студения кръг и засега не капе от никъде, освен от някои тапи по малко. Както и да е, избора на плочки ми беше голям проблем. След много обикаляне на магазини за фаянс и хипермаркети не харесах нищо. Оказа се, че ако ми хареса един цвят от някоя серия, другите от нея изобщо не ги виждах в приемлива комбинация с първия. По някое време ми писна да обикалям и взех тези от долния линк. Плочките . Жълтите и сините, без белите, но цветовете в действителност са по-наситени. Също взех и от фриза с чертички, нямаше с рибки, за съжаление или за щастие :) . Въпросните фризове се отказах да ги ползвам. Първо вече не ми харесват и стоят много грозно в комбинация с тези плочки и второ, варианта да слагам сините до ниво мивка, след това фриза и нагоре жълтите, нещо не ми допада вече. След много нареждания с програмата sketchup, стигнах до нещо, което ще видите на долните снимки. Размерите са реалните. Цвета на стените е горе долу същия, но без гланца. На пода не можах да го докарам, но и те пък имат структура като на плат с бели нишки. Ще съм ви благодарен да си кажете мнението, за това което виждате на картинките. На негативните коментари също ще съм благодарен :wink: . Качвам и файла със чертежа, ако някой има програмата и му се боядисва, да покаже нагледно негов вариант. Скица. На нея съм на правил и друго подреждане, но в този коментар съм ограничен до 5 прикачени картинки и евентуално ще го покажа в следващия.

Прикачен файл

BANQoktop1a.JPG
изглед отгоре
BANQoktop1a.JPG (63.28 KиБ) Видяна 7486 пъти

Прикачен файл

north2a.JPG
север
north2a.JPG (61.47 KиБ) Видяна 7486 пъти

Прикачен файл

southa.JPG
юг
southa.JPG (70.95 KиБ) Видяна 7486 пъти

Прикачен файл

easta.JPG
изток
easta.JPG (59.85 KиБ) Видяна 7486 пъти

Прикачен файл

westa.JPG
запад
westa.JPG (59.74 KиБ) Видяна 7486 пъти
silllveto - Майсторица
Харесва ми. Много оргинално, вижда се идеята да се подчертаят местата с водата. Различията на геометрията в шарките на всяка стена изведнъж се свързват смислено едно с друго.
Обаче жълтите плочки ще ти кафенеят. Но вече си ги купил :|
Vlad_g - специалист
Прекрасно е. Много раздвижено.
За преграда на мястото за душа, дали е късно?
sasooooooooo - "специалист"
На мен също ми харесва, но ако аз си я правих тази баня, бих залепил плочките по стената хоризонтално, а на пода на "Верев"/май, че тъй му викат/ - помещението визуално ще изглежда по-голямо :wink:
solo5 - майстор
sasooooooooo написа:
а на пода на "Верев"
сега ако ни просветиш и нас лаиците :roll:
Последна промяна от solo5 на съб ное 08, 2008 1:23 pm, променено общо 1 път.
masteradmin - майстор
Жалко че Emerald изчезна някъде, тя щеше да знае най - добре. На мене лично ми харесва, но аз бих го направил по семпло, защото помещението не е голямо и фигурите някак си не се усещат. Но най - важно е на тебе да ти харесва и да си го направиш с желание.
battoni - специалист
solo5 написа:
sasooooooooo написа:
а на пода на "Верев"
сега ако ни просветиш и нас лаиците :roll:
На диагонал :idea:
EmoZ - специалист
Подчертал си кенефа и миФката, приятно е, но лично за мен е малко претрупано. Най-важното е на теб да ти харесва, щом те кефи - действай.

Успех.

п.п. Аз бих махнал цокъла, пода дюс, стените зад кенефа и миФката с тъмните плочи вертикално, само това.
ronik - специалист
Много интересни и полезни мнения сте ми дали. Благодаря ви много! А докато чакам още мнения, да ви питам за някои нещата, които не ми станаха ясни.
silllveto написа:
Обаче жълтите плочки ще ти кафенеят.
Какво е това "кафеене"? Единствената мисъл, която ми идва е да покафявенеят с времето, но не съм сигурен, че това имаш предвид?
Vlad_g написа:
За преграда на мястото за душа, дали е късно?
Не е :) . За завеса ли става въпрос? Мисля да не слагам, защото забелязвам на сегашната ми баня, че се мокри сериозно до 1 метър от душа, а нататък са незначителни капки, които няма да са драматичен проблем. Но, ако видя усложнения ще сложа нещо.
sasooooooooo написа:
но ако аз си я правих тази баня, бих залепил плочките по стената хоризонтално, а на пода на "Верев"/май, че тъй му викат/ - помещението визуално ще изглежда по-голямо :wink:
Ти буквално ми отвори работа :lol: . Преди, докато разглеждах модели на бани, хоризонталното подреждане ми правеше много добро впечатление, по-уютно ми изглежда. Светлата височина поначало беше 260 см, а сложих окачения таван вместо до 10 см, на повече и като гледам при готов под чисто ще остнане към 245 см. И се чудя дали това подреждане няма освен да я разшири визуално и да я сниши още? Не съм започнал да измазвам стените и мога да променя отворите на прозорците, за да избегна парчета около тях, както е при сегашния вариант. А и така ще мога да пасна фугите с пода, което ще ме лиши от възможността да се запозная с "Верев" :) . Тия дни, като имам повече време ще пренаредя модела и ще покажа какво се е получило.
masteradmin написа:
Жалко че Emerald изчезна някъде, тя щеше да знае най - добре. На мене лично ми харесва, но аз бих го направил по семпло, защото помещението не е голямо и фигурите някак си не се усещат.
Ти ако видиш другите ми варианти, този ще ти се стори в един цвят :lol: . И на мен ми се иска да не прекалявам в комбинацията между плочките, за да ми остане повече свобода за декорация.
EmoZ написа:
Най-важното е на теб да ти харесва, щом те кефи - действай.

Успех.

п.п. Аз бих махнал цокъла, пода дюс, стените зад кенефа и миФката с тъмните плочи вертикално, само това.
Проблемът е, че не знам на практика как ще изглежда и като го направя дали ще ме кефи. Този вариант го правих с програмата, но за да не се загуби симетрията на двата прозореца, се налага тоалетната чиния да стърчи от сините плочки. Ако правилно съм разбрал идеята ти, ето как изглежда на снимките долу.

Прикачен файл

hor_se.JPG
hor_se.JPG (50.92 KиБ) Видяна 7204 пъти

Прикачен файл

hor_sw.JPG
hor_sw.JPG (52.13 KиБ) Видяна 7204 пъти

Прикачен файл

hor_north.JPG
hor_north.JPG (59.53 KиБ) Видяна 7204 пъти
EmoZ - специалист
Ама че готина програма имаш. На мен лично така ми харесва повече, но важното на теб как ти изглежда, щото 'сяка сутрин 'ше ги гледаш тия плочи. :)

Успех.

п.п. Апропо как се казва тоя софтуер? Аз имам един 'punch home design' 4GB, адски тромав е, инак има добро 3D.
  • 1
  • 2

Тема "Какво ще кажете за тази наредба на плочките?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: