• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
pamporov - напреднал
Поради недоглеждане, изводите за смесителя не са точно над центъра на ваната - Изображение
Има ли някакви S - образни преходници, или друг начин с който да се монтира смесителя централно над ваната?
Любо - специалист
ще стане грозно дори и да има .по добре остави нещата така
svetliopi44 - Чирак...
Не грозно , а просто нищо няма да стане(измести) сегашните криви нипели не променят нещата с повече от 1-2см. максимум .. а като гледам от снимката ти трябва доста ... най- добре 2те плочки долу и просто се накъсяват тръбите (режеш 2 муфи и си готов)
Spokoiniq - майстор
Те и за мивката хич не са ОК...нещо сте изпуснали явно в планировката
pamporov - напреднал
За мивката ще е стоящ смесител, с гъвкави връзки.
Huhavela - специалист
За мивката пак ще е близо,нищо че е с меки връзки.А относно душа ако не ти се кърти по-добре го остави така.Друг вариант е да монтираш смесителя там където са изводите,а душа да го центрираш спрямо ваната.Става въпрос за подвижен душ.
MASTER - специалист
Уф, дееба тая аритметика, толкова сложна наука ли е, че убягва на доста майстори.

А в интерес на истината, риска да се получи така е при всички случаи, когато се работи без коректен проект. Майстора в края на краищата е изпълнител, и не е длъжен да проявява съобразителност, а трябва да си свърши добре работата, която е описана в проекта. (тук и един друг въпрос ми възниква, колко от майсторите са в състояние да четат проект :lol: )

Няма шанс да се спаси ситуацията, просто си остави там изводите, ще изглежда малко артистично екстравагантно асиметрично, но може пък това да му е чара.

И аз си мисля, че меките връзки на мивката ще станат доста гърчави обаче.
pamporov - напреднал
Да уточня, на снимката се виждат 3 двойки изводи, вдясно са за смесителя за ваната, в средата са за мивката, най в ляво са за (евентуално) бойлер. Единичния извод най-в ляво, до стената е за тоалетното казанче. Това е положението, малка е банята, но с такава разполагаме, засега... :)
Rumen Iankov - специалист
Според мен тази вана сте я измислили в последния момент.
pamporov - напреднал
Rumen Iankov написа:
Според мен тази вана сте я измислили в последния момент.
И сега, какво, да я махнем ли?... :)
  • 1
  • 2

Тема "Смесител - изместване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: