Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,

Разчистих старите плочки по пода и стените. Типичен панелен блок с малка баня 4 кв метра. Банята има наклон за оттичане на водата в сифона, разположен по средата на дясната дълга стена (гледано като се влезе от вратата). Искам да премахна наклона и да направя пода равен. Ще монтирам душ кабина и този наклон ми е страшно грозен. Пък и като ползва човек тоалетната тоя наклон хич не е приятен.

Между лявата стена (най-издигната) и дясната да има не повече от 2-3 см.

Какъв материал да използвам и по каква процедура?

Самонивелираща се замаска дали ще свърши работа?

Благодаря за съветите.
bisplus - специалист
Има ли каде да се свърже сифона на душкабината? Със самонивелираща няма да стане....бъркаш цимент и пясък 3 към 1 и попълваш.
torbalan - Дървен философ
предполагам, след като го изравниш, ще лепиш теракот...

аз пък понеже не харесвам душкабини - оставих човека, дето лепи теракота, той да си дава наклоните...

беше си забъркал цимент, пясък и лепило за плочки...
сола 180 - специалист
Я оставете човека сам да си чука главата.

Почистваш пода добре, грундираш с бетон контакт на Теразид, като изсъхне грунда полагаш армировка(в Практикер пък у къде ли не още има една такава заварена) после пилета , майки и правиш замазката(както ти казаха по-горе 3към1).

А как ще я миеш после банята без наклон и сифон? Предполагам вътре ще има и бойлер, ако протече докато няма никой у дома?
Помисли си добре и успех.
rendo - специалист
На един познат леля му реши да си прави баня - сложи си вана и махна подовия сифон под идеята че всичката вода ще е в банята - на 2-рата седмица преправяха пода
за банята на ТЕЦ сме, няма да има бойлер.

Иска ми се без наклона защото в много хотели съм виждал оставят равен под и е доста по-красиво от тия големи наклони, пък и като седнеш на WC-то си под наклон и не е много приятно.

Един приятел си махна наклона на метър и половина от вратата, а където е душа в дъното (дясно) го остави. И където му е толетната чиния си е равен под-а, после следва едно малко прагче с наклон. В крайна сметка и аз може да направя така.

За душ кабината смятам да ползвам втория сифон, който е изведен, имаше преди една вана, която махнах. Основния сифон ще го запазя, просто ми е много грозно с тоя голям наклон.

Задължително ли трябва да сложа армировка? Пода в момента е стандартна мозайка, но на съседите от долу тавана им е мухлясъл от моя под.
panalov - специалист
Добре де като не искаш наклон не го прави ,но това не ти пречи да си сложиш сифон та при нужда да си обира водата .
А защо трябва наклона да е голям ,напрови го 0.5 на 100 и няма да го усетиш по никакъв начин.
G.M. - напреднал
И аз живея в панелка.За това я итърбуших до панел.Стария мръсен канал не е бил вързан както трябва и замазката беше мухлясала а на панела ръждясали арматурите.
Моят съвет кърти до панел и я направи както трябва.
Успех.
Rumen Iankov - специалист
Щом тавана на съседите е мухлясъл има две причини.Или не проветряват или тече от теб.Моят съвет е да смениш мръсния канал на пода и да си смениш сифона.Но обезателно си остави сифон отделно от душ кабината.В панелките тръбите минават в тънката стена,която е от към кухнята или спалнята.За да не се мъчиш изидай с 5см газебетон там и спокойно можеш да вкараш тръбата ф50 за мивката и няма да се наложи да влизаш в другата стая при ремонта.Плюс това ще избегнешмазането на тази стена,защото щом е панелка разликата от долу до горе варира до 5см.Горе панелката отваря.А като правиш замазката прецени колко ще ти се вдигне нивото за да си предвидиш идводите на мръсната вода на тоалетната чиния.Успех :)
chapara - майстор
Както доста хора казаха,остави сифон,но подмени този,който може би тече и го премести да е в центъра на банята(в точката в която се пресичат диагоналите),голямия наклон е от това ,че сифона ти е близо до стената(колонката),пестене на тръба.Наклона ,беше споменато 1на 100.Контактгрунд,теракол на гребен и на прясно върху теракола ,замазката.Успех :wink: .И провери дали тръбата фи50 влиза в отходната тръба(имал съм случай в който поради що ли,беше на сантим разстояние от нея :?

Тема "Изравняване на под в панелна баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: