• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kretio74 - специалист
Здравейте след ремонт на баня стигнахме до поставянето на мивки аксесоари и тн. Проблема е че на едната стена на която трябва да е мивката около7-8 см е разстоянието м/у гипскартона и стената а отделно на стената има около 4-5 см мазилка. Та въпросът ми е как да поставя мивката с какви дюбели или понякакъв друг начин щото на гипс картон 12.5 мм му нямам доверие ,че ще издържи мивката. Очаквам акъли !!! Спешно е !!!
quietmadness - специалист
Това което ти трябва се нарича раменен дюбел ама от дългичките и якичките. Отскочи до някоя фирма за крепежни елементи имат всякакви чудесии (стига да са добре снабдени де).
Последна промяна от quietmadness на нед сеп 12, 2010 12:19 am, променено общо 1 път.
housedoktor - майстор
Плочките сигурно са поставени,а стената отзад с какви тухли е?За тези нещасе мисли още при монтирането на профилите на стената от гк
quietmadness - специалист
Вида на тухлата е важен не забравяй да го споменеш на човека в магазина. Ползвах едни невероятни елементи но не помня марката, така хванаха, че можеш да се обесиш, но тухлата беше от старите здрави четворки.

Мътните ме взели дистанционен дюбел имах пред вид в предия пост.
kretio74 - специалист
тухлите са четворки от стария материал ,и стигне ли до тях ще държи
plo4kata - специалист
Ако дюбелът хване за тухлата и започнеш да стягаш мивката към тухлата ще поддаде картона и ще се приближи към тухлата,вследствие на което ще стане весело.съвет:който започне банята,той да си я свърши,а не всеки да се оправдава с предходния. ако влезете в първият магазин за керамика и санитарен фаянс и да попитате за каталога на FAYANS там предлагат всякакви конструкции за вграждане(окачено биде ,мивка ,тоалетна чиния с вградено казанче)...моят съвет за случаят е: -направете хоризонтален прорез с диамантен диск в стената на нивото на болтовете за мивката висок около3-4см. и широк около 30см.(стига да не хванете профил отзад)там може да пъхнете със завъртане предварително изработени Т-образни конзоли т.е. (парче винкел или дебела шина около 15см.разпробита в средата с отвор 10мм.в който се пъха болт с гайка.намазвате винкела с някакъв силикон с който може да се задържи отвътре на картона,вкарайте в прореза на стената и завъртете вертикално,спазвайки ширината на отворите на мивката,като ги притегнете за няколко часа с временно изработени дъсчици или нещо подобно към стената с гайките за мивката.
MamaMy - майстор
Не се занимавай с глупости. При мен е тухлена стена с единички и гипскартона е на 10см от стената. Използвани са дюбели от едната страна като видия, а от другата като шпилка:
Изображение
Дупките в картона са по-големи и върху дюбелите са нанизани парчета пвц тръба които ограничават при стягане на мивката хода и назад. По този начин не се огъва картона.
housedoktor - майстор
MamaMy ,съвета ти е добър ,правил съм го това.Може и различни вариации на тази тема.Плочката също дава добър съвет и е прав в друго отношение -за несъгласуваност в работата ,В този слу4ай ме притесняват тухлите четворки -в тях понякога трудно държат дюбелите.Ако мивката е с конзола нещата са по- лесни .При всички случаи обаче бих подсилил мивката със санитарен силикон по задната повърхност-просто държи за плочките изумително здраво
quietmadness - специалист
MamaMy написа:
Не се занимавай с глупости. При мен е тухлена стена с единички и гипскартона е на 10см от стената. Използвани са дюбели от едната страна като видия, а от другата като шпилка:
Изображение
Е точно дистанционен дюбел.
Гледай да е по-дълъг да може да хване с по-голямо рамо в тухлата и да е дебел да не пружинира като сложиш мивката.
plo4kata - специалист
както се споменава в началото става въпрос за 7-8см.въздушно разстояние.да завием 5-6см.в дюбела,3см.картона с плочката,5-6см.за мивката с гайката се получава около 23см.шпилка,ако ги има някъде във вида показан на снимката моля дайте продавач,че може да ми птрябват някой ден за нещо,но не и за мивка,закрепена по този начин...
  • 1
  • 2

Тема "Поставяне на мивка в баня СПЕШНО" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: