• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте.
Съжалявам, че първият ми пост тук ще е въпрос, но попаднах на този сайт търсейки информация по определени теми в които не съм много вещ. Надявам се в бъдеще и аз да мога да бъда полезен в някои теми, по които разбирам повече.

Та въпросът ми е за два последователно /по вода/ свързани бойлера.

В нова баня, която ще довършвам на пролет, имам една ниша в която искам да сложа бойлера. Нишата е 30 сантиметра дълбока и 60 см. широка. Ако сложа един 60 литров тънък бойлер /27 см. диаметър/ той е много висок и губя почти цялата ниша. Идеята ми е да монтирам 2 броя 30 литрови бойлера, да затворя нишата със стъкло и отдолу ми остава място за едно малко шкафче за битовата химия.

Виждате ли някакви проблеми при експлоатацията на 2 последователно свързани по вода бойлери, които биха могли да възникнат в последствие? Аз се сещам единствено за лекия преход в температурата в края на първия бойлер и началото на по-горещата вода от втория.

Иначе виждам и някои плюсове - системата става по-гъвкава и при нужда от по-малко количество вода мога да загрея само втория бойлер.

Поздрави.
tysonlkr - специалист
Аз виждам още един минус Два по малки бойлера не са на цена колкото един голям :wink:
Но незнам какво би се получило при вкарване на топла вода в бойлер :?
te_dda - специалист
аз пък съм фенка на проточните бойлери- малко място - много вода !!!!!!
bayan - специалист
може да стане ама на вторият бойлер се слага задалжително метален възвратен клапан и на мен ми требаше нешто подобно и открих един параджия които ма светна успех :wink:
torbalan - Дървен философ
не ти ли мина през ум, че два бойлера по 30 литра заемат повече място (дори без да броим тръбите около тях) от един 60 литров?
Благодаря на коментиралите.
torbalan написа:
не ти ли мина през ум, че два бойлера по 30 литра заемат повече място (дори без да броим тръбите около тях) от един 60 литров?
По принцип да, но в моя случай бойлерите чудесно пасват един до друг в наличните ми размери и под тях остава място за едно прилично шкафче - при един бойлер ще ми е заета почти цялата височина и ще имам една трудна за използване 30 см. вертикална празнина в нишата ...
tysonlkr написа:
Аз виждам още един минус Два по малки бойлера не са на цена колкото един голям :wink:
Парите не са проблем в случая. Дори, ако имаше къде, бих си поръчал направо един бойлер с размерите които са ми нужни, впрочем, ако знаете някой да прави нестандартни по рамер бойлери?
te_dda написа:
аз пък съм фенка на проточните бойлери- малко място - много вода !!!!!!
Не си пуснах подходяща инсталация за 10KW проточен бойлер, сега може би, малко съжалявам ....
bayan написа:
може да стане ама на вторият бойлер се слага задалжително метален възвратен клапан и на мен ми требаше нешто подобно и открих един параджия които ма светна успех :wink:
За това не се бях замислял ще го имам в предвид
torbalan - Дървен философ
аааааааа ми тогава - сложи къс бойлер...
предлагаха ми такъв тия дни в магазина - къс пък дебел :)
Iliev Labs - специалист
А мислил ли си за хоризонтален ?
Нишата в която искам да сложа бойлера е 30 см. дълбока и 60 см. широка. Ако сложа къс бойлер диаметъра му е повече от 30 см. при хоризонталния е същото - не открих бойлер който да може да влезе в теази размери и да затворя нишата.

За сега съм се спрял на бойлерите на Шишков - предлага с диаметър 27 см. до 60 литра.
chapara - майстор
koko99 написа:
Нишата в която искам да сложа бойлера е 30 см. дълбока и 60 см. широка. Ако сложа къс бойлер диаметъра му е повече от 30 см. при хоризонталния е същото - не открих бойлер който да може да влезе в теази размери и да затворя нишата.

За сега съм се спрял на бойлерите на Шишков - предлага с диаметър 27 см. до 60 литра.
Ми аз лично мисля че си изчерпал темата,там правят всичко по поръчка и до колкото съм светнат с доста добро качество :cool:
  • 1
  • 2

Тема "Два последователно свързани бойлера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: