Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
amivan - помощник
Предполагам че desss е прав защото го има почти на всички фризове, дано не започнат да се ронят впоследствие и това само няколко месеца след монтажа. Мислите ли че може да се разбере при закупуване - едва ли?
професионал - специалист
Аз го имам същия проблем,пак само на фризовете,но 4-5години няма никакво развитие(слава богу).Едната пукнатина е на стена,която се нагрява(донякъде),но при другите този фактор е изключен,така,че остава варианта за некачествени материали(майстора съм си аз,и съм сигурен,че не съм ги счупил при поставянето).Това ми е първото лепене на плочки,и както виждаш съм се справил добре-няма нищо толкова сложно,но на "твоя човек" моля,не му казвай майстор.

Прикачен файл

МОЯТА БАНЯ.jpg
МОЯТА БАНЯ.jpg (59.72 KиБ) Видяна 2865 пъти

Прикачен файл

МОЯТА БАНЯ 1.jpg
МОЯТА БАНЯ 1.jpg (51.94 KиБ) Видяна 2865 пъти

Прикачен файл

МОЯТА БАНЯ 2.jpg
МОЯТА БАНЯ 2.jpg (58.03 KиБ) Видяна 2865 пъти

Прикачен файл

МОЯТА БАНЯ 3.jpg
МОЯТА БАНЯ 3.jpg (51.31 KиБ) Видяна 2865 пъти

Прикачен файл

МОЯТА БАНЯ 4.jpg
МОЯТА БАНЯ 4.jpg (53.16 KиБ) Видяна 2865 пъти
MaistorqgA - специалист
i frizovete ne sa ti naredeni v edna posoka
peter_m - специалист
Много е вероятно да е от калпаво направени плочки, не от монтажа. У нас в един килер, кото е с ефтин български фаянс (температурата не пада под 0) много от плочките са с напукан емайл. Без да са удряни или изобщо докосвани. На някой повече, на други по-малко, а на трети изобщо няма. Мисля че само емайла е пукнат, не самата плочка. Ама с ефтини плочки понякога така става. :?

Преди 2 седмици си купих една чаша от магазин за 1 лев (чашата беше 50 стотинки). Една такава хубава, изрисувана, със релефна дръжка ... нищо и нямаше ... и сега е цялата напукана като паяжина ... (покритието и) :x
професионал - специалист
Така е peter-m, и аз имам едни промоционални чаши(порцеланови)-целите са на паяжини.А за плочките нямах възможност да си купя по-скъпи и сега си карам с тия,но не им обръщам внимание.
  • п.п.
  • Както казваше един колега-"Не съм видел некой да улиза у баня с нивелир и отвес-сите улаза с пешкир и сапун" :finga:
schuldiner - майстор
А възможно ли е проблемът да идва от неправилно складиране? Каня се и аз да правя ремонт, плочките ги имам, но време не остава. По интуиция наредих кашончетата изправени (ребром) до стената в мазата, на сухо и топло са. Не са скъпи и имат леко отклонение в равнинността - под милиметър, но имат просвет две допрени с лицата. Реших, че ако са легнали и на куп този просвет ще създава напрежение в ъглите на най-долните. Грешно ли е и да очаквам ли подобни изненади? Да знам преди монтажа, че да си спестя къртенето после...
професионал - специалист
Едва ли причината е в начина на съхранение. [-X

Тема "Спукана плочка - моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: