Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
KonstantinGret - помощник
Здравейте,
Благодаря за вашите полезни отговори.
Имам малак проблем. 2 фирми и 2 майстора ме отсвириха така че няма да мога да почна с ремонта.
Много въпроси изникват.
Искаше ми се поне да си направя 3Д проекта и да зи закупя поне плочките. Но ми е трудно да реша къде ще са душа тоалетната и мивката с шкафа. Това трябваше да се говори с майсторите и според как е най-удобно да бъде работена банята да бъде започната.
Не живея в България и това прави нещата още по-сложни. Искам да се върна но трябва да си оправя банята. . Банята е в моето основно жилище. И това е малък проблем със съчетаването на ползването на жилището и ремонтът на банята. Заради това, и от финансова гледна точка най-разумно ми се струва банята да бъде направена на два пъти. И това да бъде съобразено с изъхването на хастарната варо-циментова мазилка.
Иска ми се да задействам нещата и мисля първо да си взема плочките.
Първи етап.
1. Направа на проект – Не е кой знае какво не искам нещо много специално. Трябва да говоря с избраният от мен магазин. В момента нямам още проект, но имам размерите и само трябва да говоря с магазина.
2. Закупуване на материали - Първи етап:
- Фаянс за стените и граниторес за пода.
- Тоалетна, структура за вграждане (консултация за варианти) мивка, батерии за душ и мивка.
3. Изкъртване.
- Използване на фирма кърти чисти извозва.
- Използване на услугите на майстора?
4. Изграждане на Ел. Инсталация.
5. Изграждане на ВиК.
6. Измазване.
- Закупуване на мазилка.
- След измазването ще си замина и ще го оставим да изсъхне добре и след това ще се върна след месец да се завърши.
Втори етап:
1. Закупуване на лепило за плочки и хидроизолация
2. Нанасяне на хидроизолация.
3. Лепене на плочки фаянс и гранитогрес.
4. Изграждане на окачен таван.
5. Изграждане на куфър от ГК и монтаж на структура за вграждане и тоалетна.
6. Монтаж на аспиратор.
7. Монтаж на ревизорен панел.
8. Изграждане на куфър от ГК за тръбите на парното.
9. Монтаж на врата.
Това е най-грубото което ми се върти в главата

Въпроси:
Ще прикача изграден 3Д проект (5 варианта на разположението + 1 на старата баня и чертежа) от мен, доста грубичко направен но да се придобие представа какво ми се върти в главата и как тези въпроси са свързани с проекта.
1. В сегашният проект може да видите съм сложил тоалетната със структурата за вграждане на „Комина“ в който са водомерите и мръсната тръба. Този Комин е доста тънък и нямам идея може ли да се върже там структурата за вграждане или е по-добре да преместя тоалетната ако искам структура за вграждане или да си взема моноблок ако искам тази позиция? Може ли там да се „побългарява“ и подсилва ? Какво да се прави?
2. Мокро и сухо място в банята и за какво чине реч това ? Не искам да слагам „душ леген долу“ и не искам душ кабина.
Отделянето на мокро и сухо помещение с праг ли става като се оформи корито на душа?
Искам обикновен душ да сложа без пита отгоре (незнам за какво са им на хората ако знаех можеше и да сложа хахах)
Дали това с прага и коритото е по-добър вариант ?
В двата варианта по-добре ли е с два сифона ? Искам линеен и обикновен по средата на банята ако „шъ са перат чергите“ ?
3. За мивката искам 50 – 60 – 70 см не съм решил но това мога ли с проекта и магазаина като мерки да се реши и оставят варианти ?
4. Как дефакто мога да говоря с магазина и какво ми трябва да знам минимум за да ми направят проекта с плочките където искам ? Как могат да ми помогнат ? Могат ли те да направят проект без специфика на моделите на мивката и душа а само ориентировачни размери ?
5. Под:
Каква изработка ще е по-качествена и какво има повече смисъл за малка баня като моята:
- Дълбоко проникващ Грунд – Хастарна , Вароциментова мазилка с фибри и армираща мрежа – Хидроизолация два слоя – Хидроизолационни ленти по ъглите.
Или
- Плаваща замазка с фибран (топлоизолация) с фибри и армираща мрежа – Хидроизолация два слоя – Хидроизолационни ленти по ъглите и канала


6. Колко време ще ви е необходимо за първият етап от проекта ? Къртене, Ел. Инсталация, ВиК, Измазване ?

Благодаря ви много за вниманието. Прилагам два линка към проектите които съм направил и ще отценя вашето мнение за най-удачният според вас вариант.
Линк към папка Нова и стара баня ориентировачни проекти с размери:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Ремонт на баня план за изпълнение в най-добрият вариант:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Българче ли си или?
MamaMy - майстор
И какво значение има нашето мнение за твоята баня? Все пак форума е "Направи сам".
Като свършиш тогава пиши да го изкоментираме :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 19, 2023 9:57 pmMamaMy написа:
И какво значение има нашето мнение за твоята баня? Все пак форума е "Направи сам".
Като свършиш тогава пиши да го изкоментираме :-D
Имам съмнения да е ботченценце
LazarGanev - "Велик майстор"
съб авг 19, 2023 10:14 pmn_a написа:
Имам съмнения да е ботченценце
И аз
Lutchezar - майстор
Има правописни грешки. Но прилича на алгоритъм написан от човек който се занимава с програмиране и е отбелязал дори метенето с метла в подточка. Тепърва така ще идват заданията според мен.

Иначе не е наясно с идеята как стават нещата тук, аз не видях да е споменал къде е тази баня, в каква сграда и т.н. Няма изходни данни.
chapara - майстор
Както идват, така и ще си отиват заданията. Тука хора на заплата няма!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бил е тук 9мин...
Обаче се зачетох
:-)
Познавам такива хора
:-)
Искам да знам фирмите и майсторите, които са го отсвирили
chapara - майстор
нед авг 20, 2023 1:55 pmn_a написа:
Бил е тук 9мин...
Обаче се зачетох
:-)
Познавам такива хора
:-)
Искам да знам фирмите и майсторите, които са го отсвирили
И защо :?

Тема "Ремонт На Баня Моля за мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: