• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
gunoff - специалист
Здравейте,
Проблемът нямаше да се появи ако се придържахме към първоначалния план за банята, но решихме да променим някои неща...
Сега се получава така, че дупките за монтаж на гърнето ( моноблок ) за пода минават на много малко растояние от PVC тръбите на мръсната канлизация ( дори може и да са върху тях ). Реших да залепя гърнето за теракота като предварително го напълня с цимент. Ако направя сместа по-силна е напълно възможно турският моноблок да се спука. Нека тези от Вас, които са лепили по този начин гърне да споделят съотношението пясък - цимент. Моето мнение е, че трябва да е 5:1 в полза на пясъка за да не е твърде силно.
Благодаря за вниманието !
Тани - модератор
Забрави ги тези комунистически технологии! Залепи си ги със санитарен силикон! Само изчисти и подсуши повърхностите които ще лепиш и ти гарантирам по- здраво залепване и от цимента! :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
С интересе ще изслушам за необходимостта от цимент.
А инак - и без болтове става. Само със силикон. Спазвай технологията.
lyki - специалист
Тани написа:
Забрави ги тези комунистически технологии! Залепи си ги със санитарен силикон! Само изчисти и подсуши повърхностите които ще лепиш и ти гарантирам по- здраво залепване и от цимента! :-D
Вярно Тани , още по онова време така съм лепил моно блок. Вярно и че със силикон става , но при по голям наклон на пода със силикона трудно ,да не кажа невъзможно се нивелира моно блока.А ако същия е със стоящо върху му казанче и не добре нивелиран вярвай ми изобщо гледката нее приятна, макар във форума да се появиха мнения ,че е излишно чинията да се нивелира.
А за разтвора с който можеш да запълниш, пртосто вземи от някъде половим кофа ситен пясък или хоросан , сложи две шепи цимент разбъркай добре и заливай. това за спукването незнам от къде ти дойде на ум :lol: Важното е когато лепиш гърнето заливката да е добре втвърдена и подложния теракол или там с каквото лепиш да е в по малко количество за да може добре да се нивелира .
Тани - модератор
lyki написа:
Тани написа:
Забрави ги тези комунистически технологии! Залепи си ги със санитарен силикон! Само изчисти и подсуши повърхностите които ще лепиш и ти гарантирам по- здраво залепване и от цимента! :-D
Вярно Тани , още по онова време така съм лепил моно блок. Вярно и че със силикон става , но при по голям наклон на пода със силикона трудно ,да не кажа невъзможно се нивелира моно блока.А ако същия е със стоящо върху му казанче и не добре нивелиран вярвай ми изобщо гледката нее приятна, макар във форума да се появиха мнения ,че е излишно чинията да се нивелира.
А за разтвора с който можеш да запълниш, пртосто вземи от някъде половим кофа ситен пясък или хоросан , сложи две шепи цимент разбъркай добре и заливай. това за спукването незнам от къде ти дойде на ум :lol: Важното е когато лепиш гърнето заливката да е добре втвърдена и подложния теракол или там с каквото лепиш да е в по малко количество за да може добре да се нивелира .

Ако става въпрос за " той следващия майстор ще ми оправя бакиите" съм съгласен. Въпреки че също е възможна употребата на силикон , но става в две стъпки - Нивелиране на моноблока с клинове и запълване на отвора със силикон. След това като изсъхне следва махането на клиновете и оформяне на фугата. Доста по-добре изглежда , отколкото с цимент . А ако е необходим демонтаж след време , всичко остава здраво! А при цимента рискуваш да счупиш дори и плочките отдолу!

При нормален наклон всичко става на един път. За здравината мисля че няма за какво да спорим!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
.... при по голям наклон на пода със силикона трудно ,да не кажа невъзможно се нивелира моно блока.А ако същия е със стоящо върху му казанче и не добре нивелиран вярвай ми изобщо гледката нее приятна, макар във форума да се появиха мнения ,че е излишно чинията да се нивелира...
Има си необходим наклон (едно-две на сто), всичко друго е оставени ръце на майстор!
gunoff - специалист
Откъде си го помислих ли ?
Ами виждал съм пукнати тоалетни чинии, освен това тежа около 130 кг и ще съм по-спокоен ако контактаната площ е по- голяма - след запълването с цимент ще разполагам с необходимата площ да залепя прословутото гърне със силикон, а и ще мога да дам необходимия наклон за нивелация - при запълването.
lyki - специалист
Тани , не вярвам че при 10-15мм фуга със силикон и 130кг тежест върху нея щ е по стабилно отколкото с теракол.
Но щом казваш :wink:

gunoff; И аз съм виждал спукани и дори счупени тоалетни, но никога не съм виждал тоалетна спукана от съотношението на цимент пясък, или пък от тежест. виждал съм от удар и изтърван твърд предмет.
Е вярно самата дума цимент и пясък звучи прекалено селски и непрофесионално в днешно време ако я сложиш до санитарен силикон например.
Работил съм с тези материали много преди изобщо да бяхме чували за такова нещо като санитарен силикон (не че го отричам )опазил ме бог :wink: Но ти просто попита за мнение и споделям опит.
housedoktor - майстор
21 век сме:)Използвай санитарен силикон.Но първо добре почисти и обезмасли с разредител мястото
lyki - специалист
Има си необходим наклон (едно-две на сто), всичко друго е оставени ръце на майстор!

Ако това значи ,че залепено със силикон ше стане естетически по красиво и стабилно ,не съм съгласен .При стандартен наклон ,ако задната част на моно блока е на нула , то в предната при всички случаи ще ти се получи фуга не по малка от 10мм.
Всичко в крайна сметка зависи от рутината и възможностите на майстора.
Съжалявам че нямам възможност да ви покажа мои работи , по времето когато съм ги правел нямаше така масово нито компютри нито скенери нито цифрови апарати.
  • 1
  • 2

Тема "Какво съотношение пясък-цимент за лепене на тоалетна чиния ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: