• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
inian - напреднал
Здравейте, скоро ще трябва да започнем ремонта на новопридобития си апартамент и решихме първото нещо да е банята. Та исках да попитам за идея, т.к. много ми се иска да има вана, ама много :cry: . Но и не искам да е супер тясна. Мислите ли, че може да стане? Прилагам и схема на банята

P.S. 1.60х1.80 е, ама нещо не мога да се разбера с Interior Designer-а :lol:

Прикачен файл

new5.jpg
Баня
new5.jpg (13.94 KиБ) Видяна 9261 пъти
qnass - специалист
Ако имаш възможност смени вратата с плъзгаща.Така ще спестиш място.
inian - напреднал
Благодаря! А знаеш ли колко място иска такава врата и дали има дървени?
Emerald - модератор
Мисля, че може да стане, но не си указал всичко на схемата. Къде са ти тръбите за тоалетната (ако има такава)? Какви са разстоянията от двете страни на вратата? Малкото прозорче на каква височина е, какви са му размерите и какви са разстоянията от двете му страни?
inian - напреднал
Тръби има долу в левия ъгъл, няма тоалетна, но на плочките на земята има отпечатък като от тоалетна :lol: , зад вратата са тръбите на парното. За мерките трябва да отида да меря, но прозорчето е едно малко правоъгълниче към 30см широко?! (дали ще може да се разшири :? )
Но поне ме успокои, че ще може да стане, ще кача точните размери като отидем (просто чакаме да се изнесе предишния собственик :) )
Emerald - модератор
Няма тоалетна и не държиш да има, така ли? Имаш си отделно? Трябва да вкараш вана и мивка само? Не разбирам тогава какъв ти е проблема...Има предостатъчно място. Имаш една стена 1,60, което е малко за права вана. Не че няма такива малки, но не е ли да си се изтегне човек като хората, за какво ти е? :-D Обаче прекрасно си вместваш ъглова вана. Има вани под различен ъгъл- под 45 градуса и еднакви страни (150/150) или с една по-дълга страна 160/100.

Изображение

Това е малка права вана, 160/70, но не ти препоръчвам такава. Тя е по-скоро седяща. Или детска. :?

Изображение

Ето една още по-малка:

http://artsan.com.ua/products/1788

Виж тук разполагане на ъглови вани (указани са размерите на помещението и ваната):

http://sdvk.ru/

(вляво под банята в кафяво кликни на "Посмотрите галерею готовых работ "!)

Отиваш в магазина, избираш си вана според размера на помещението и бюджета (изборът е оромен) , и там вече в зависимост от конкретните и размери ще планираме разположението на мивката.

Колкото до разширяване на прозорчето, всичко зависи от това доколко са строги изискванията с промяната на фасадата на сградата. Има по-стари бокчета, където никой няма да го направи на проблем (какви къде по-страшни неща прави народа), но има ново строителство и на представителни места, където нищо не можеш да пипнеш. :? Леко разширение на прозореца ако се направи както трябва не би застрашило носещата стена (а външните са носещи).
inian - напреднал
Благодаря ти много! НО :lol:
Първо за прозорчето - сградата не е нито на представително място, нито ново строителство, просто не съм видяла никой в блока (17 етажа) да е направил нещо такова, а прозорчето наистина е малко. Затова се чудех.
Няма тоалетна там, но ми се иска да сложа, защото тази баня е между двете спални, а тоалетната е чак на другия край до входната врата. Просто се чудех дали ще може И вана, но тя е опция, тоалетната е задължителна :(. Ако се сложи на дългата стена? Много тясно ли ще стане? :? А не искам къса вана, защото и аз искам да се протягам в нея. Ееех, ако бях по-ниска :lol:
Emerald - модератор
Можеш да разположиш ваната на другата стена (зад вратата) като преместиш вратата ако се налага.
inian - напреднал
Ама от ъгловите вани ли? Ще остане ли място за другите неща? А и така ваната ще е към 150см, много малка, по-добре ще е без нея :sad:
st.vladov - напреднал
прилагам един от моите примерни проекти с такъв вид вана ако ти хареса върни ще се опитам да направя нещо по твоя въпрос

Прикачен файл

banq leather.jpg
banq leather
banq leather.jpg (104.96 KиБ) Видяна 8612 пъти

Прикачен файл

banq leather.jpg
banq leather
banq leather.jpg (104.96 KиБ) Видяна 8613 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Баня на 2.88 квадрата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: