• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
От мобилни телефони до цифрови камери
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
...щракни една снимка на маркировката и пак ще говорим.
Това е чипа. Не знам кой е производителя. Още не съм го опитал. Платката е почти готова.
Прикачен файл:
IMAG0885.jpg
hidrazin - майстор
Я, май ще излезеш късметлия. Изглежда не е менте.
:partyman:
miroton - майстор
hidrazin написа:
Я, май ще излезеш късметлия. Изглежда не е менте.
:partyman:
по натписа ли го позна :lol:

аз си пазя разни техники които не стават за нищо,поне за донори на оригинални части стават
hidrazin - майстор
Да, по надписа. Що не знаеш ли как?
Иначе за донорите - и аз понякога обичам да си вадя чаркове. Лошото е че съм се заринал и вече трудно откривам каквото и да било. :lol:
:partyman:
shadow__01 - майстор
Според надписа производителя е http://en.wikipedia.org/wiki/Burr-Brown_Corporation
Оригиналния даташийт на чипа също е от този производител.
Менте или не, нямам избор. Утре ще пробвам пък дано свирне.
Днес забелязах, че за втори път ми объркват едни резистори. Вместо 8.2K първия път ми дадоха 82K.
Втория път получих 9.1K.
Вече ми писна и сложих вторите. Коефициента на усилване стана не 5 (както е по схема), ами 5.5. Само това е единствената разлика.
sstefanov - майстор
Използвай само solid-core кабели, т.е. едножилни (например от качествени UTP кабели), хубави кондензатори - audio-grade (Nichicon например) и въобще всички компоненти трябва да са качествени, ако искаш добър звук.
Колкото са по-малко на брой компонентите, толкова по-голямо значение има качеството на всеки един от тях.
Захранването също е от голямо значение. То също участва в сигналните вериги.

Между другото, какви са ти слушалките?
miroton - майстор
sstefanov написа:
Използвай само solid-core кабели, т.е. едножилни (например от качествени UTP кабели), хубави кондензатори - audio-grade (Nichicon например) и въобще всички компоненти трябва да са качествени, ако искаш добър звук.
Колкото са по-малко на брой компонентите, толкова по-голямо значение има качеството на всеки един от тях.
Захранването също е от голямо значение. То също участва в сигналните вериги.
После кат направиш усилвателя да не си пуснеш азис?
shadow__01 - майстор
sstefanov написа:
Колкото са по-малко на брой компонентите, толкова по-голямо значение има качеството на всеки един от тях.
Захранването също е от голямо значение. То също участва в сигналните вериги.
Между другото, какви са ти слушалките?
Филтrиращите кондензатори не са от най-качествените, но съм увеличил капацитета от 330M на 470M.
Средната точка ще е напълно реална, а не изкуствена. Напреженията ще са около 2X9.8V(след филтриране) Трафчето го дават 2x7V до 420mA.
Потенциометър ще направя опит да потърся логаритмичен, ама...трудна работа.
За съжаление по магазините въобще няма избор на части. Имат на един производител и каквито такива. Търсих из "архивите" си, но както винаги каквото търсиш точно това няма.
Слушалките ми са https://www.google.bg/search?safe=off&h ... ps+SHE1350
но когато събера пари винаги ще мога да си купя други. Засега не са толкова важни.
По-рано имаше въпрос за сигнала... Ами от звуковата карта на компютъра.... От време на време и от телефон или друг източник. Основно от компютър.
За качеството... MP3 с най-високо качество(320kbs). Клипове в Youtube и рядко FLAC.
Единствения ми страх винаги е бил да не изгоря слушалките.
miroton написа:
После кат направиш усилвателя да не си пуснеш азис?
Ми как иначе. Аз ако не пусна Азис не мога да спя. Особено хитове като "Автомонтъор" и "Напипай го".
За финал на вечерта записи от "Шоуто на Азис".
Последна промяна от shadow__01 на вт сеп 16, 2014 10:49 pm, променено общо 1 път.
miroton - майстор
Не си заслужава напъна за тия слушалки.
hidrazin - майстор
Не си заслужава напъна и ако ще слуша онова НЕЩО Азис и друга подобна помия.
Пък и слушалките струват 5 кинта.
:partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Интегрален усилвател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: