От мобилни телефони до цифрови камери
hrpankov - специалист
...... очевадно и очевидно не всички LM317 издържат на южно от Дунав... :? :prayer: :? :prayer:
a_nikolov - специалист
Оказа се, че при последното замерване в схемата има грешка. Интегралката си е наред. Тока на заряд, който максимално може да понесе батерията която използвам е 25mА и по тази причина зареждането отнема повече време.
Сега имам друго предизвикателство. Трябва ми външно гнездо за 9V батерия. За сега намирам само в dx.com и други китайски, но няма как да поръчам. В български сайтове никъде не откривам.

Прикачен файл

73716132_1_800x600_kupuvam-kutiya-za-montazh-na-9v-bateriya-gr-blagoevgrad_rev002.jpg
73716132_1_800x600_kupuvam-kutiya-za-montazh-na-9v-bateriya-gr-blagoevgrad_rev002.jpg (84.96 KиБ) Видяна 1452 пъти
MamaMy - майстор
:lol:
С такава батерия се захранват само супер икономични измервателни уреди. Едно време се захранваха и джобни радиоапарати със 5-7 транзистора. Забрави за нея ако искаш да направиш нещо!
petromaniq - специалист
Външно гнездо може да си направиш като извадиш цокъла на употребявана 9V батерия. Вместо да си играеш с ценери и прочее.. 317 си е регулируем стабилизатор, а също така може да работи и като генератор(ограничител) на ток (виж и дейташита). За какво са ти тези светодиоди - цветомузика ли ще правиш? Само с ценери не става да наблюдаваш степента заряд/разряд.
hidrazin - майстор
petromaniq написа:
Външно гнездо може да си направиш като извадиш цокъла на употребявана 9V батерия....
Не му трябва буксата а гнездо - черната кутийка от снимката по-горе.
http://elimex.bg/product/26657/f337-bat ... er-9v.html
:partyman:
a_nikolov - специалист
Трябва ми гнездото. Такова от елимекс го ползвам, но вътре в кутията. Като е затворен задния капак на устройството и падне батерията трябва да имам винаги отвертка за да я сменя.
Идеята на външното гнездо е да отворя капачето на гнездото да поставя заредена резервна акумулаторна батерия или някоя по стабилна алкална и да изкара още час на по тих режим. Мога да изкарам и кабел, но ще е грозно.
hrpankov - специалист
.... :-D :-D .. купи си едно шоколадово яйце от бакалията... :razz: :razz: и контейнерчето ти е готово....
Последна промяна от hrpankov на пет мар 06, 2015 3:05 pm, променено общо 1 път.
a_nikolov - специалист
Благодаря на колегата hidrazin. Второто ми върши работа. Няколко пъти търсех в TME и нищо не намирах. Ще попитам в Елимекс, те пазаруват някои неща от там. Може и да ми поръчат.

Тема "9v захранване с адаптер и резервна батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: