• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
От мобилни телефони до цифрови камери
goran67 - специалист
Хммм.... Уф, сега като мисля, може и да е за двигателя. Защото когато подадох петте волта на входа на преобразувателя, мисля, че двигателя тръгна. Ама тогаз това не ме интересуваше. Трябвало е да проверя, след като включа на грамофон, дали има напрежение на крачето на въпросната схема.
Извинявам се за подвеждането.
hidrazin - майстор
вт апр 02, 2024 12:26 amgoran67 написа:
Подкарал съм го по най-тъпия и надежден начин. :) Подавам сигнала от дозата (1) директно на потенциометъра (2), или от ...
Така си и мислех но все пак да попитам. :)
Дано нещата по-долу са ти от полза...
вт апр 02, 2024 10:24 ampetromaniq66 написа:
Да ме извини хидразин и каже за какво са 8V в таз ебейска гайда?
Извинен си ама няма за какво. :-D
Писането ми беше че дадения чип не е само за Step Down ами и за Step Up както и за инвертиращи DC-DC преобразователи.
Докато не се знае какво има в цялата гайда, не може да се гадае...
вт апр 02, 2024 10:24 ampetromaniq66 написа:
На прав път си! Китайски чип JS XXXXXXX. Само джиктак знаят какво може и с ФМ плеъри ги правят. Но само може да се фърля боб.
Не само джиктак знаят пък и боба ми все още е добър, макар и от миналогодишна реколта...
Въпросния чип на който пише AS21BP0A921-2A8 е ... AC6922A :x
Ама докато се оправя с китайския ... :shock:

Прикачен файл:
AC6922A.jpg

Е, вече нататък имате мат'риал за творчество. :)
:partyman:
goran67 - специалист
Понеже търся аудио сигнал и чаках той да се появи отнякъде, а за двигателя не мислех, той нали си работи :) .
goran67 - специалист
Хидразине, направо си го разкостил!! :)
Благодаря ви Петромания, Kozl! Големи специалисти сте!!
petromaniq66 - специалист
На хидрата му свалям шапка, че има нерви да рови даже и в китайските, ама да каже за какво е конвертора - горен или долен . Моите очила до толкова виждат надписи по снимка. Съгласявам се да е за мотора UP. За друго не виждам.
Последна промяна от petromaniq66 на вт апр 02, 2024 1:41 pm, променено общо 1 път.
goran67 - специалист
вт апр 02, 2024 1:15 pmpetromaniq66 написа:
На хидрата му свалям шапка, че има нерви да рови даже и в китайските, ама да каже за какво е конвертора - горен или долен . Моите очила до толкова виждат надписи по снимка.
Питах chat gpt :) . Той каза, че конвертора (mc34063a) е универсален. Можело да бъде и долу и горе, както и за инвертиране.
petromaniq66 - специалист
И тези 2Х24 китайски вата, пак са сбъркали десетичната запетая.
goran67 - специалист
вт апр 02, 2024 1:46 pmpetromaniq66 написа:
И тези 2Х24 китайски вата, пак са сбъркали десетичната запетая.
Абсолютно!
goran67 - специалист
Накратко: 8 - те волта са за двигателя. Там проверих - всичко работи. Тоест при подаване на 5 волта и включване на функция грамофон, преобразувателя получава и дава на двигателя.
Чипа за блутута и за цялото управление - няма напрежение на входа. Подадох 3 волта от батерийка - пукат говорителите, но музика няма.
Закачих случайно 22 - я крак от схемата на Хидразин. Светна светодиода за маркиране на източник (функция).
Това е засега, няма друг напредък.
petromaniq66 - специалист
Туй че пука не значи нищо.... преходни процеси в транзистори, кондензатори... даже тези джиктаци и английски знаят виж къде му се губи захранването. При оня полевак може да е заровено кучето.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Грамофон hif1970bt" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: