• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
dobromir.marinov - специалист
Искам да си направя електронен имитатор/имитира звуците на диви животни и птици/Единственото което открих е това:
кутия - 9лв
мп3 плеар - 20-30лв
усилвател - 9лв
високо честотна колонка от аларма на кола - 6лв
батерия - 20лв
и запояване му е майката.....
Обаче кое как?
Ако някой знае моля да сподели,обаче с подробности,защото съм босичък.
ELEMENTAL - специалист
Дай-малко повече инфо.
dobromir.marinov - специалист
Електронният имитатор се използва при лов най -вече на пернати.
Издава звуци например на патица,питицата го чува идва и от там в тигана.Искам от мп3 да ги усиля така ,че да се чуват по-силно.Звуци още не съм търсил , но мисля че ще намеря.
ELEMENTAL - специалист
Не си разбрал правилно.Искам информация за вида на усилвателя, захранването и пищялката.
dobromir.marinov - специалист
Имам инфрмация.Как мога с МР3 плеар и и 12 волтов високо говорител от алармена инсталация да се нправи устойство,което да възпроизвежда даден звук около 12 часа и в същото време да се коригира силата на звука(усилване и намаляне)???като се има предвид че мошноста на плеара е 1,5волта батерия ААА размер,а говорителя е 12 волта
Trifun - специалист
Off topic

Един самолет аварирал над океана и стюардесата започнала да раздава надуваеми жилетки и свирки против акули на пътниците.
А някъде от задните редове се дочуло :
- Мамка му ... като се знам къ`ф съм карък ... сега или свирката ми няма да работи, или ще ми се падне глуха акула ...
:lol:

В тая връзка - ако ти се падне глуха патица - върви я лови с MP3 плеър :razz: :lol:
ELEMENTAL - специалист
Взимаш си един усилвател с мощност 10-на вата(примерно този: http://www.hobbykit.dir.bg/hobbyb/h1501.html), стереожак 3,5мм, екраниран кабел, високоговорител с импеданс и мощност съобразени с усилвателя (пищялките не са подходящи), оловен акумулатор поне 5Аh.
Запояваш екранирания кабел към жака (оплетката към най-вътрешния извод, проводника към извода с пъпка и средния изв.)Запояваш другия край на кабела към масата и съответно входа на усилвателя.Връзваш говорителя към усилвателя.Връзваш захранването на усилвателя към акумулатора (да не забравиш да сложиш и един предпазител 5-6,3А) и си свиркаш.
П.С. Не забравяй преди да включиш захранването на усилвателя да намалиш звука от МП3-то до възможно най-минимална стойност.
Здравейте,аз също търся подобно решение но схемно.Нещо от рода на процесори и т.н.Виждал съм такава в действие,но с изтрити маркировки на елементите и не мога да я сваля,миля ако някой разполага с нещо подобно да се обади.Във връзка с горе посоченото решение да помогнете с намирането на записа със звука.Предварително благодаря.
panalov - специалист
Абе това не е ли бракониерство
  • 1
  • 2

Тема "Електронен имитатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: