От мобилни телефони до цифрови камери
Момчета мога ли да се обърна за помощ към Вас? Може ли някои да ми каже от къде мога да си купя читаво стартерно зарядно за акумулатор или да ми предложи схема за изправител (зарядно) за акумулатори 12 волта до към 7-8 ампера. Благодаря предварително.
emil_v r - майстор
Уточни си заглавието .
Може би само зарядно, стартерно-зарядно аз го разбирам като мощен изправител с който стартираш без да чакаш аку. да се зареди .

Внимавай в билла гледах едни мн. ментеливи .
Схема .. просто траф в изхода 18-20в / 5-7А , след него грец...
а в веригата на първичната посл. лампа 100ВА
shotik - майстор
От 15 г имам руско стартерно зарядно акумулатори.Трябва мощен трансформатор,за да може да даде 80-100 ампера ток.Има и електронна платка ,потенциометър за превключване на "Пуск" и от "1" до "10 " деления за зареждане.Сега такива едва ли да намериш по магазините.Това което го продават като "Електрическа станция" вътре има малък акумулатор 12 волта ,17 ампер/часа,който сам не може да запали мотор на кола.
В руски сайт съм гледал статия и чертежи ,но не мога да се сетя къде,но ако го намеря ще го кача.
shotik - майстор
Ето статия с описание и схема за стартерно устройство.
http://cxem.net/avto/electronics/4-1.php
boltik - специалист
Този акомулатор 1 и половина година стои захвърлен на терасата.Този вид акомулатори се зареждат с обикновено зарчдно или искат нещо по- специално?
Изображение
Изображение
извинявам се за лошите снимки.И колко би идържал този акомулатор ако е средна хубост?Ще захранва един LCD монитор на РС-то 19"и нищо друго.Тока ще се инвртира на 220v.

KOZEL.CZ
vanko68 - специалист
12В и 6,5 АЧ дават общо 77 Ватч,и то ако акумулатора е 100% и КПД на инвертора е 100%.Ако акумулатора ти е средна хубост с 50 % капацитет и КПД е 90%,то остават 35 Втч. Ако монитора харчи 35 Вт,ще работи 1 ч.
boltik - специалист
Благодарности за изчерпателния отговор. :)

Тема "стартерно зарядно акумулатори." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: