• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
vanko68 - специалист
Здравейте.Попадна ми готово стереоизпълнение с тази схема.Може ли да се преправи на моно с мостово изпълнение,за да захраня с по-голяма мощност автосубууфър 4 Ома ?
Благодаря предварително.
bobykafe - специалист
Не, тя вече е изпълнена така вътрешно. Следващото "замостване" ще е съпроводено със отваряне на прозорците за да излезе пушека. :lol:

цък
kolaborator - специалист
Aко шунтираш двата изхода + мисля че няма проблеми само за един говорител!
vanko68 - специалист
Не съм сигурен,че те разбирам.Да шунтирам двата плюсови изхода значи да ги дам накъсо? А на минусовите изходи ли да включа говорителя?
А къде и как да подам входния сигнал? Ще се увеличи ли мощността от 2х20 до 1х40 ?
denuchi - специалист
вместо да се мъчеш с тази. защо не използваш TDA1562. лесно се сглобява и е с малко повечко мощност по документи. но все ми се струваше малко и накрая си сглобих това отроче. тук вече съм доволен ама ако знаеш каква голяма ми става главата.
vanko68 - специалист
Ами както писах,усилвателчето ми падна на аванта,без пари.Та затова,ако ще го развалям,поне няма да ме е яд,ако не се получи или гръмне.
kolaborator - специалист
vanko68 написа:
Не съм сигурен,че те разбирам.Да шунтирам двата плюсови изхода значи да ги дам накъсо? А на минусовите изходи ли да включа говорителя?
А къде и как да подам входния сигнал? Ще се увеличи ли мощността от 2х20 до 1х40 ?

Даваш на късо двата плюса и имаш плюс към говорителя,а минуса си го вземаш от единия извод той сие един и същ и на двата канала,само е раздвоен!Всичко друго си е свързано както си е ! :)
mitcd - специалист
Както ти писа bobykafe вътрешно си е замостен.Не става както го мислиш.Ползвай само единия канал или друг НЧУ.

Прикачен файл

clp1.jpg
clp1.jpg (66.73 KиБ) Видяна 4341 пъти
vanko68 - специалист
Благодаря за ясния отговор.Мисля да сложа втори говорител зад оригиналния на субууфъра и да ги захраня с двата канала от усилвателчето.Въпрос-може ли механично моносигнал да се разклони и подаде на двата входа или по-точно двата входа да се замостят и захранят с един моносигнал?
И сега като разгледах схемата виждам,че това НЕ Е мостово,а каскадно ( последователно) свързване на два интеграла. На първия ясно си пише предусилвател,а на втория-краен усилвател.Мостовото е с два еднакви усилвателя с инвертиращ и неинвертиращ входове,на единия се подава сигнала на инвертиращия вход,а на втория на неинв.вход.Интегралите захранват с изходите си съответно - и + на говорителя.Тук изобщо не е така.
mitcd - специалист
Ако вържеш двата входа на TA8210 и с два говорителя на изхода мисля че не го бърка.Стига акустиката в суббуфера да е вред.Иначе щом един чип е с еднополярно захранване и на изхода няма кондензатор и маса то той вътрешно си е вързан мостово.Ако схемата не е блокова и се виждат преходите би се видяло по добре,но чак пък такива подробности.Виж само да го захраниш подходящо за да не ти криви или се появят некакви смущения.
  • 1
  • 2

Тема "TA 8210 - мостово свързване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: