• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
От мобилни телефони до цифрови камери
Time2Burn - специалист
Значи имам удоволствието да оборудвам къщата си с енергоспестяващи лампи. Марката е Филипс - 11 вата отговарящи на обикновени крушки 60 ватови. При полюлея имам странен проблем. Посветиха час два, след което започнаха да мигат, накрая угаснаха и остана само една да пали и гасне всякаш SOS...
Как ли не ги въртях и какво ли не правих - проблема остана. Сложих ги на нормална фасонка - светят си... НАкрая сложих нормална крушка на полюлея - и тя си свети. И го измислих - сложих 3 броя енергоспестяващи и един брой обикновена... оттогава няма проблеми, но меко казано се дразня. Нека някой специалист се изкаже и да каже за какво иде реч и как се оправя... или съм обречен?
emil_v r - майстор
Всички сме обречени.

лоша връзка по веригата , електронен ключ за пускане , или нещо подобно.
KIBRIT - специалист
Тази сутрин и моята изгоря !
Проблема е същият-10 Ватова крушка в коридора-мигаше малко и изгоря.
Учудвам се,че след като свалих полюлея,за да проверя за лоша връзка,се оказва,че въпреки спряния ток от копчето,фазомера ми свети на едната жица...
В коридора,копчето е до външната врата,и до него се намира и копчето за стълбищното осветление.
С тока не съм приятел,затова обяснението ми е малко объркано,май ! :?
emil_v r - майстор
И ти си обречен.
Тия скъпи крушки имат изкл. кратъкживот , понякога от 3-4 часа .
Ключът ти спира нулата , не фазата , нормално за България , затова ремонтирай с фазомеря между зъбите.
maddoktor - специалист
с извинение - ама тия дето са ти правили ел. инсталацията са си оставили ръцете - трябва с копчето да спираш фазата - а не нулата . Затова ти е светил фазомерчето понеже има напрежение - и ако не си проверил а си действал директно да пипаш = щеше да заместиш лампата .
fbr - майстор
Сваляй си предпазителите при ремонт.А относно енергоспестяващия ефект на тези лампи съм на особено мнение. За да е 10 пъти по-скъпа тази лампа, в нея са вложени 10 пъти по-вече енергия и суровини за производството и. И какво спестяваме със нея , като предварително плащаме енергията с която е произведена, и като изгори след 3 дни, б..х ти енергията дето щяхме да я спестим. Всичко това ми се струва, че е една глупост, която са я измислили разни европейски чиновници, за да си станат интересни сами на себе си.
LZ - специалист
Поредната ПРОСТОТИЯ на тези от Брюксел!
Като краен резултат ползването на енергоспестяващи крушки в домакинството ще има отрицателен финансов ефект, т.е. ще излиза по-скъпо. При домашна употреба крушките се палят и гасят многократно, което скъсява живота на тези крушки, така че такава крушка почти никога няма да навърти толкова работни часове, че да излеза на икономия. Има и един такъв ефект, че след известно време работа тези крушки започват да отдават все по-слаба светлина. Е, трябва ли да чакаме да започне да свети като свещ за да я сменим? И не на последно място спектърът на светлината, която излъчват поне мен ме дразни, и според мен няма нищо общо със светлината отдавана от обикновените крушки с нажежаема жичка :( По отношение на екологията, в тези крушки има доста материали, които замърсяват многократно повече и не се рециклират. Да не говорим, че има и живак, малко но има. Изобщо цялата работа е една МЕГА простотия, зад която явно има някакви дебели финансови интереси.
Спасението (поне временно):
- купуваме си по няколко кашона качествени крушки (PHILIPS примерно)
- минаваме на халогенно осветление

Енерго спестяващите стават за сервизни помещения и коридори, но без да се затварят в тела, за да може да се охлаждат, дори съм чувал, че е добре на новата крушка внимателно в пластмасовата основа от страни да се пробият няколко отвора, примерно фи 5-6 мм. за охлаждане на електрониката. Имаче кондензаторите вътре при тази температура доста бързо дефектират.
Johny - майстор
Според мен ние спестяваме ел.енергия, но като теглиш чертата си на минус с паричните знаци. :shock: :shock: :shock:
Time2Burn - специалист
Дотук не намерих логично обяснение защо имам проблем с осветлението... да не съм объркал подфорума???
emil_v r - майстор
Е нали ти казвам..
лоша връзка в разпр. кутия , в плюлея , или ключа .
да не е тиристорен с плавно регули ране ?

Ако не вярваш вкл'чи паралелно мултицет от 4 лв на едната лампа и гледай напреж. като почне да мига че е 100в и играе.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Компактни луминесцентни лампи - проблем..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: